Bosch zaprezentował elektryczny... wózek dziecięcy

Bosch zaprezentował elektryczny… wózek dziecięcy

Moda na pojazdy elektryczne nabiera coraz ciekawszych barw. Nikogo nie dziwią już bezemisyjne samochody, na drogach jeździ coraz więcej elektrycznych hulajnóg, a całkiem niedawno zaprezentowano elektryczny wózek sklepowy. Teraz przyszła pora na markę Bosch i elektryczny… wózek dziecięcy.

Coraz więcej firm inwestuje w bezemisyjność. Samochody, motocykle, deskorolki i odkurzacze to tylko niektóre z coraz chętniej nabywanych przez nas urządzeń. Nic zatem dziwnego, że niemiecka marka specjalizująca się w produkcji tego typu sprzętu postanowiła pójść kolejny krok dalej i stworzyć system napędzający elektryczny wózek dziecięcy.

Elektryczny wózek dziecięcy Bosch

Głównym celem, jaki przyświecał konstruktorom przy tworzeniu mechanizmu, było wspomożenie rodzica w transportowaniu swojej pociechy. Dlatego też urządzenie marki Bosch wyposażono w dwa niewielkie silniki elektryczne, które uruchamiają się za sprawą specjalnie zainstalowanych czujników bezpieczeństwa.

W zależności od tego, czy pchamy wózek pod górę, czy schodzimy stromym zboczem, urządzenie automatycznie aktywuje silniki, by wspomóc nas odpowiednim działaniem. Może to być zarówno odciążenie użytkownika w przypadku pchania, jak i stopniowe wyhamowywanie wózka w przypadku sporego spadku. W sytuacji utraty kontroli nad wózkiem bądź wykryciem innego zagrożenia (na przykład nagłego przyspieszenia) silniki automatycznie zatrzymają wózek.

Bosch zaprezentował elektryczny... wózek dziecięcy

Do napędu urządzenia posłuży bateria o maksymalnym zasięgu 14,5 kilometra. Jej ładowanie ma trwać zaledwie kilka godzin, więc nie dłużej niż w przypadku standardowej hulajnogi.

Pierwszą marką korzystającą z rozwiązania firmy Bosch ma być szwedzka Emmaljunga, specjalizująca się w produkcji wózków dziecięcych. Napędzany elektrycznie model ma pojawić się już w 2020 roku. Niestety nie mamy jeszcze żadnych informacji na temat ceny tego sprzętu.

Źródło: Bosch