Boogie Board: elektroniczny zeszyt dla każdego (wideo z IFA 2011) | Tabletowo.pl

Boogie Board: elektroniczny zeszyt dla każdego (wideo z IFA 2011)

Dołącz do dyskusji 0

Podczas targów IFA, na skromnym, niemówiącym wiele stanowisku, ujrzeliśmy produkty firmy iMprov Electronics, elektroniczne zeszyty z serii Boogie Board. W urządzeniach tych nie byłoby nic wyjątkowego, przecież notatki cyfrowe można było tworzyć od lat na komputerach i tabletach, gdyby nie fakt, że nie wymagają one ładowania, a zapisany obraz może przetrwać na ich ekranach nawet 10 lat.

Dzięki opracowanemu przez producenta iMprov Electronics ekranowi Reflex LCD, elektroniczne zeszyty z serii Boogie Board pozwalają na tworzenie notatek, obrazów, szkiców i żmudnych obliczeń matematycznych przy pomocy dedykowanego piórka oraz palca. Co więcej, urządzenia wykrywają siłę nacisku na wyświetlacz, co pozwala na tworzenie nie tylko delikatnych linii, ale także grubych pokreśleń i zaznaczeń. Ekran Reflex LCD zapewnia doskonałą widoczność w pełnym słońcu oraz słabą przy słabym oświetleniu, podobnie jak kartka prawdziwego papieru.

Produkty z serii Boogie Board dostępne są w trzech wariantach różniących się możliwościami oraz wielkością ekranu. Boogie Board 8.5 wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 8.5”, Boogie Board 10.5 oraz Boogie Board rip w ekran 10.5-calowy. Ostatni z nich to znacznie bardziej zaawansowane urządzenie, które pozwala na zapisanie namalowanego obrazu lub zapisanej notatki oraz jej eksport do pliku PDF za pomocą wbudowanego portu microUSB. Boogie Board 10.5 jako jedyny wymaga bardzo rzadkiego ładowania, ponieważ energia jest potrzeba do podtrzymania działania pamięci, w której zapisywane są twory użytkownika.

Jak wygląda czyszczenie ekranu elektronicznych zeszytów Boogie Board? Wystarczy jeden przycisk, a obszar roboczy jest czysty. Jesteście ciekawi, jak wyżej opisane urządzenia działają w rzeczywistości? Obejrzyjcie prezentację przedstawiciela firmy iMprov Electronics.

Boogie Board 8.5 został wyceniony na 39€, Boogie Board 10.5 – 59€, a Boogie Board rip z funkcją zapisywania notatki – 109€.

źródło własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona