Bo świat nie kręci się tylko wokół tabletów…

…ale również akcesoriów do nich ;)

Targi CES 2011 za nami. No dobrze, producenci chwalą się swoimi nowymi sprzętami na prawo i lewo, ale co z kwestią akcesoriów do nich? Prawie żaden producent nie pokusił się o zaprezentowanie dodatkowego sprzętu przeznaczonego właśnie do tabletów, a są to sprawy niemniej ważne co sam tablet, gdyż po prostu ułatwiają nam a zarazem umilają pracę na tablecie, a również nierzadko to dzięki nim tablet znajduje swojego nabywcę.

Postaram się opisać tutaj wszystkie akcesoria, które producenci udostępniają wraz ze swoim sprzętem, a które nie są do niego dołączanie. W tym artykule znajdziesz tylko te najciekawsze, pomijając wszelkiego rodzaju ładowarki samochodowe czy folie ochronne na wyświetlacz. Zobaczmy co producenci dla nas przygotowali:

Na pierwszy ogień idzie Motorola wraz z akcesoriami do swojego tabletu o nazwie Xoom.

Standard Dock for Motorola Xoom

Jak sama nazwa wskazuje, jest to stacja dokująca dla Xoom. Jej główną cechą jest to, że możemy ładować tablet, a jednocześnie oglądać ulubione filmy, słuchać muzyki czy przeglądać zdjęcia. Fakt faktem, że możemy to robić podłączając zwykłą ładowarkę, ale musimy wtedy trzymać tablet w ręku.

Speaker Docks for Motorola Xoom.

Urządzenie służy do tego samego, co stacja dokująca opisana powyżej, jednakże posiada w sobie złącze USB oraz głośniki, dzięki czemu możemy na szybko coś przesłać z urządzenia podpiętego pod USB, a głośniki zapewnią lepsze wrażenia słuchowe niż głośnik zamontowany w tablecie.

Motorola Wireless Keyboard

Jest to oczywiście prawdziwa, fizyczna klawiatura QWERTY, którą podłączymy do urządzenia za pomocą Bluetooth. Akcesorium może i dyskusyjne, gdyż klawiaturę mamy również ekranową, ale na pewno zwolennicy „namacalnej” klawiatury będą zadowoleni ;)

Portfolio Case for Motorola Xoom

Ten gadżet jest niezbędny dla osób, które mają zamiar dużo podróżować z tabletem. Ma on za zadanie chronić tablet przed niechcianymi zabrudzeniami czy zarysowaniem urządzenia. W razie czego, można zrobić z tego również elegancki stojak jak prezentuje zdjęcie. Pokrowiec będzie dostępny z tworzywa trwałego, jak i ze skóry.

—————————————————————————————————————————————————————

Kolejnym producentem, któremu mam zamiar się przyjrzeć jest Dell, który ma w swoim portfolio całą rodzinę tabletów nazwanych Streak. Niestety Dell niezbyt pokusił się o wyprodukowanie różnych dodatków do swojego tabletu. Pomijając różnego rodzaju ładowarki samochodowe czy też właśnie uchwyty na szybę, Dell wyprodukował przydatną pewnie dla wielu rzecz…

Leather wallet case

… czyli skórzany pokrowiec. Fakt, że jest to pokrowiec już do istniejącego modelu z 5″ ekranem ale sądzę, że do większych jego braci również będzie dostępny. Innych dodatków producent chyba nie przewiduje, bo nie mogę znaleźć żadnej informacji o tym.

—————————————————————————————————————————————————————

Samsung również nie próżnuje i wypuścił kilka akcesoriów do swojego tabletu nazwanego Galaxy Tab. Mimo, iż na razie omówione akcesoria są do tego jednego modelu, to myślę, że do innych, zapowiedzianych na targach, pozostaną te same tylko przystosowane specjalnie do nich.

Keyboard for Galaxy Tab

Oczywiście jak nie trudno się domyśleć, jest to klawiatura, która pewnie już znalazła nie jednego użytkownika. Jak widać na zdjęciu, ma ona specjalną szczelinę, aby umieścić w niej tablet.

Dock for Galaxy Tab

Tak jak w przypadku Xoom, Galaxy Tab również posiada swoją stację dokującą, która oczywiście pozwala jednocześnie ładować tablet oraz komfortowo oglądać pliki multimedialne. Stacja posiada wyjście HDMI, wejście Jack 3.5 mm oraz dedykowane dla urządzenia wejście pod sieć elektryczną.

Leather Case for GT

Jest to oczywiście wyprodukowany przez Samsunga skórzany pokrowiec. Niestety nie jest on tak zmyślnie zaprojektowany, tak żeby można było z niego zrobić stojak, a jedynie ma otwór, w który możemy wsunąć urządzenie. Tak więc może i nie jest to dla połowy użytkowników pewnie poręczne, ale lepszy rydz niż nic ;)

————————————————————————————————————————————————————

To by było chyba na tyle w świecie akcesoriów wartych uwagi. Pozostali producenci albo nie mają zamiaru wypuścić specjalnych dodatków do swoich tabletów albo po prostu nie ma o tym żadnych informacji.

A co z wami moi mili? Czy Wy wybierając jakiś tablet patrzycie się tylko na wygląd i parametry techniczne, czy też akcesoria są dla was ważne? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

PS. Jeżeli znajdziecie jakieś akcesoria pochodzące od producentów tabletów (nie firm trzecich), to byłbym wdzięczny jakbyście się podzielili tym w komentarzach, bo być może coś pominąłem.

Korekta: Katarzyna Pura