B&O Play Earset od teraz także w wersji bezprzewodowej - Tabletowo.pl

B&O Play Earset od teraz także w wersji bezprzewodowej

W chwili, gdy na rynku debiutuje coraz więcej smartfonów bez 3.5 mm jacka audio, koniecznością wydaje się wypuszczanie przez producentów słuchawek modeli bezprzewodowych (inna sprawa, że to też zupełnie inna wygoda użytkowania). Idealnym tego przykładem jest firma Bang&Olufsen, w ofercie której pojawiły się słuchawki B&O Play Earset Bluetooth. Znajdziemy w nich tylko jeden przewód – ten łączący obie słuchawki ze sobą.

B&O Play Earset nawiązują do przewodowych słuchawek z lat 90., zaprojektowanych przez Andersa Hermansena. Co ciekawe, za projekt zarówno poprzedniego modelu, jak i aktualnego, odpowiada ten sam inżynier dźwięku – Knud-Erik Lauridsen. Całość została nieco przeprojektowana tak, by dostosować słuchawki pod potrzeby bezprzewodowości. W dalszym ciągu jednak zachowano pierwotną budowę, której główną zaletą jest to, że słuchawki nie są wciskane głęboko w ucho, by do ich użytkowników bezproblemowo dochodziły również dźwięki z otoczenia.

Tabletowo.pl B&O Play Earset od teraz także w wersji bezprzewodowej Audio Nowości

Wzornictwo B&O Play Earset Bluetooth jest dyskusyjne – jednym mogą się podobać, innym niekoniecznie. Faktem jest jednak, że zostały wykonane z dbałością o szczegóły, z połączenia tworzywa sztucznego i aluminiowych elementów. Na kablu znajdziemy mikrofon oraz pilota do parowania słuchawek z telefonem, sterowania muzyką, odbierania i kończenia połączeń telefonicznych, a także uruchamiania asystenta głosowego (w zależności od tego, czy podłączone są do telefonu z Androidem czy iOS, odpowiednio: Google Now lub Siri). Czyli właściwie wszystko to, czego potrzeba użytkownikowi pod ręką.

Mnie w słuchawkach bezprzewodowych zawsze interesuje jedna kwestia – czas pracy. Co prawda Bang&Olufsen nie podaje, jaką pojemność ma ogniwo odpowiadające za działanie ich najnowszych słuchawek, to jednak podzielili się informacją, że mają działać do pięciu godzin na jednym ładowaniu.

Przewodowa wersja słuchawek B&O Play Earset w Polsce kosztuje ok. 599 złotych. Bezprzewodowa z kolei jeszcze nie jest dostępna, ale z całą pewnością będzie droższa. W Stanach wyceniono je na 299 dolarów (co już w bezpośrednim przeliczeniu daje ~1069 złotych).

B&O Play Earset Bluetooth będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i grafitowej. W Stanach trafią do sprzedaży już w najbliższych dniach, natomiast nie wiadomo, kiedy konkretnie możemy się ich spodziewać na polskich półkach sklepowych.

Tabletowo.pl B&O Play Earset od teraz także w wersji bezprzewodowej Audio Nowości

Ktoś zainteresowany?

źródło: androidauthority, slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona