BMW wprowadza płatny abonament na CarPlay

Masz nowe BMW i planujesz zaktualizować swój system multimedialny do obsługi CarPlay? Nastaw się na coroczny wydatek.

Reklama

Dodatkowe interfejsy pozwalające sparować nasz telefon z samochodem są ostatnio bardzo popularne. Coraz więcej marek decyduje się wprowadzać je do swojej oferty, bowiem oprócz łatwego dostępu do naszych kontaktów czy wiadomości SMS, oferują niemal pełną integrację z podpiętym smartfonem.

Dotyczy to również właścicieli iPhone’ów, którzy za pośrednictwem systemu CarPlay mają możliwość skorzystania z wielu funkcji telefonu podczas jazdy samochodem. Obejmują one dostęp do biblioteki muzyki, niektórych aplikacji (np. nawigacji), a także wszystkich swoich danych.

Większość producentów samochodów oferuje dostęp do wspomnianych interfejsów za darmo, w ramach rozszerzenia funkcji oryginalnych systemów multimedialnych. Niestety, nie wszystkie.

Za możliwość korzystania z usługi CarPlay w swoim samochodzie, BMW postanowiło naliczyć sobie opłatę w postaci corocznego abonamentu. Ta ma wynieść 80 dolarów i będzie obejmować właścicieli modeli BMW wyprodukowanych od 2019 roku.

Oczywiście niemiecka marka już wcześniej liczyła sobie 300 dolarów za aktualizacje systemu do obsługi CarPlay, jednak była to opłata jednorazowa i dożywotnia.

Według BMW wprowadzenie płatnej subskrypcji obniży początkową wartość pojazdu i okaże się bardziej opłacalną opcją dla osób korzystających z samochodu przez krótki czas.

Źródło: ubergizmo