Bluestacks – emulator Androida na tablety i komputery z Windows | Tabletowo.pl

Bluestacks – emulator Androida na tablety i komputery z Windows

Dołącz do dyskusji 0

Pełny system Windows na tablecie, pomimo swoich zalet, ma jedną znaczącą wadę – dość ubogi sklep z aplikacjami. Mimo, że sytuacja cały czas się poprawia, wciąż brakuje wielu znanych i bardzo dobrych pozycji z Androidowego Google Play.

Na szczęście istnieją emulatory Androida pozwalające uruchamiać przeznaczone pod ten system aplikacje również na Windowsie. Moim zdaniem najprostszym w obsłudze, a jednocześnie darmowym i mającym dość niskie wymagania sprzętowe, jest Bluestacks. Kolejną ważną jego cechą jest to, że program daje nam natywny dostęp do usług Google, w tym do sklepu Google Play. Dzięki temu możemy bez problemu pobrać zakupione przez nas wcześniej aplikacje oraz synchronizować postęp w grach, zamiast przechodzić je od nowa. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w grach online, dziejących się w czasie rzeczywistym, jak choćby popularne Clash of Clans czy jemu podobne.

Program Bluestack pobieramy za darmo ze strony producenta.

Dużym plusem programu jest to, że wspiera wszystkie wersje systemu Windows już od XP, dlatego możemy go uruchomić także na starszych pecetach.

Instalacja jest intuicyjna i zajmie od 5 do 10 minut, zależnie od wydajności sprzętu. Program uruchomi się domyślnie w wersji pełnoekranowej, jednak możemy go także zmniejszyć do formy okienka.

bs2

Po uruchomieniu wita nas pulpit z sugestiami najpopularniejszych aplikacji, a na dole pasek systemowy znany z Androida. Jeśli interesującej nas aplikacji nie ma w sugerowanych, korzystamy z opcji „Search”.

bs3

Przy pierwszej instalacji dowolnej aplikacji program poprosi o zalogowanie się na nasze konto Google, by móc pobrać grę z Google Play.

bs4

I gotowe! Możemy już instalować dowolne aplikacje ze świata Androida na naszym sprzęcie z Windowsem.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą to naprawić samodzielnie poprzez zmianę poniższych ustawień programu Bluestacks w Windowsowym edytorze rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BlueStacks\Guests\Android\FrameBuffer\0\Height na 800 (dziesiętne)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BlueStacks\Guests\Android\FrameBuffer\0\Width na 1280 (dziesiętne)

Jeśli jednak nie chcemy tego robić, należy poczekać na aktualizację programu.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona