Bluboo Edge

Bluboo Edge ma coś, co może się przydać wielu użytkownikom, a czego nie oferuje większość konkurentów

Pulsometr jest standardem, jeśli chodzi o opaski fitness. W smartfonach jest to natomiast „luksus”, który oferują przede wszystkim flagowce Samsunga. Jednak mała, ale jakże ambitna firma Bluboo, również postanowiła sięgnąć po to rozwiązanie i zastosować je w telefonie. A konkretniej w modelu Edge.

Reklama

Bluboo Edge to najbardziej „wybajerzony” smartfon tej marki. Ma bowiem nie tylko obustronnie zakrzywiony wyświetlacz (o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości Full HD, czyli 1080×1920 pikseli), ale także pulsometr. Tak samo, jak we flagowcach Samsunga, umieszczono go zaraz obok obiektywu aparatu i diody doświetlającej. Jest to na pewno najdogodniejsze miejsce dla tego komponentu, ponieważ bardzo łatwo do niego sięgnąć.

Aby wykonać pomiar, należy uruchomić odpowiednią aplikację, a następnie przyłożyć palec do pulsometru. Po krótkiej chwili na ekranie pojawią się wszystkie informacje. W dodatku pomiar trwa dopóty, dopóki użytkownik nie zdejmie swojego palca z czytnika.

Bluboo przygotowało specjalny filmik, pokazujący, jak pulsometr działa w praktyce. Polecam obejrzeć :) Z pełną specyfikacją Bluboo Dual możecie z kolei zapoznać się w tym artykule.

Przy okazji warto też przypomnieć, że trwa przedsprzedaż najnowszego smartfona Bluboo, Dual. Ten z kolei chwali się podwójnym aparatem głównym (drugi, pomocniczy, sensor pobiera dane o głębi, dzięki czemu można ustawiać ostrość w dowolnym miejscu, nawet też po zrobieniu zdjęcia). Urządzenie można kupić już za 114,99 dolarów (~480 złotych).

Artykuł powstał przy współpracy z Bluboo