BLU Studio 7.0 to 7-calowy telefon za 150 dolarów | Tabletowo.pl

BLU Studio 7.0 to 7-calowy telefon za 150 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Często piszę o nowych urządzeniach i używam wtedy nazewnictwa, które wydaje mi się najlepsze. Dlatego jeśli coś ma ekran większy niż 5 cali, a mniejszy niż 7, nazywam to phabletem. Jednak w komentarzach spieracie się czy taki sprzęt to nadal smartfon, a może już phablet. A co w takim razie powiecie o 7-calowym telefonie BLU Studio 7.0?

BLU Studio 7.0 to 7-calowy telefon, który ekran ma rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Za moc odpowiada w nim dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Poza tym znajdziemy w nim również 8 GB pamięci wbudowanej, slot na karty microSD, 5-megapikselowy aparat główny (2 Mpix na przodzie) oraz łączność 3G. Dostępny będzie w czterech kolorach: niebieskim, szarym, biały i złotym. Jego cena to 150 dolarów, a systemem, jaki w nim znajdziemy, jest Android 4.4 KitKat.

Używam tutaj określenia telefon, ponieważ stosuje je sam producent. Ten 7-calowy twór jest według niego nadal telefonem, tylko trochę większym. Nie chcę być tutaj mądrzejszy od samego twórcy tego urządzenia, ale określenie phablet zostało moim zdaniem wprowadzone po to, żeby lepiej określić z czym mamy do czynienia. Dlatego właśnie moim zdaniem bardziej trafnie byłoby gdybyśmy nazywali je phabletem. Oczywiście możemy również zastanowić się czy to nie jest mały tablet z funkcją dzwonienia. A jak Waszym zdaniem najlepiej określić taki produkt?

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona