Blood Bowl – tabletowe wcielenie kultowej planszówki

Fani figurkowych gier spod znaku Games Workshop z pewnością kojarzą wydaną pod koniec lat osiemdziesiątych strategiczną planszówkę Blood Bowl, prezentującą nieco luźniejsze oblicze świata Wojennego Młota. Okazało się bowiem, że ludzie, orkowie, skaveni i inne rasy Starego Świata, gdy nie są zajęte toczeniem wojen, spotykają się na boisku, by zmierzyć się ze sobą w krwawej parodii futbolu amerykańskiego.

Reklama

Kilka lat temu studio Cyanide wyprodukowało jej nieco uwspółcześnioną, komputerową wersję, która z miejsca zyskała sobie oddane grono zwolenników. Teraz, gdy na horyzoncie znajduje się już Blood Bowl 2, wspomniany tytuł trafił wreszcie również na tablety. Mobilne wcielenie Blood Bowl pozwoli nam sprawdzić się zarówno w starciach z komputerem (pojedyncze mecze i kampania), jak i innymi graczami.

Większość z was ucieszy z pewnością fakt, iż oprócz między-platformowych, sieciowych pojedynków, Blood Bowl oferuje również tryb „gorących krzeseł”, pozwalający dwóm trenerom zmierzyć się ze sobą korzystając z jednego tabletu. Niestety, o ile w pecetowej wersji do dyspozycji graczy oddano ponad dwadzieścia ras, to już w mobilnym wcieleniu wybór ten został okrojony zaledwie do sześciu, z czego na samym początku dostępne są tylko dwie (pozostałe cztery trzeba dokupić korzystając z mikropłatności). Niewykluczone jednak, że niedobór ten zostanie uzupełniony w następnych aktualizacjach.

Gra Blood Bowl dostępna jest do nabycia w internetowych sklepach z aplikacjami App Store (4,49 euro) i Google Play (18,60 zł).

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id885017273″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.focushome.bloodbowlandroid” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]