Blokuj się inteligentnie ze Snapdragon Glance | Tabletowo.pl

Blokuj się inteligentnie ze Snapdragon Glance

Dołącz do dyskusji 0

snapdragon
Co jeszcze można zrobić, aby spersonalizować swoje urządzenie, by szybciej i dokładniej reagowało na potrzeby użytkownika? Można zmienić wygląd lockscreena! Aplikacji oferujących modyfikacje ekranu blokady jest sporo. Być może zapytacie jednak co to da, poza drobną satysfakcją, głównie estetyczną, bądź lekkim zwiększeniem poczucia bezpieczeństwa (chyba, że kogoś cieszą zdziwione miny ludzi obserwujących jak urządzenie odblokowuje się „widząc” uśmiechniętą facjatę właściciela ;)). Jednak Firma Qualcomm chce zaskoczyć na tym polu – wprowadziła do Google Play wersję beta nowej aplikacji, która będzie nam inteligentnie podpowiadać co nowego wydarzyło się od czasu, kiedy wyłączyliśmy sprzęt.

Z poziomu zablokowanego wciąż ekranu, dzięki Snapdragon Glance, będziemy mogli przejść od razu do aplikacji, w której zadziało się coś dla nas ciekawego (np. otworzymy od razu mejla z powiadomieniem o publikacji newsa na Tabletowo.pl ;)), ponadto wyświetli się informacja o godzinie, pogodzie, przypomnieniu z kalendarza, zdarzeniu z gry, której poświęcamy i tak za dużo wolnego czasu oraz zobaczymy inne – potencjalnie interesujące – powiadomienia.

Snapdragon-Glance

Skąd locker będzie wiedział co zaprezentować? Ano z wiedzy zdobytej przez BatteryGuru, która to potrzebna jest do właściwego działania aplikacji. Krótko mówiąc nasza maszyna będzie wiedziała czym nas zainteresować i wyświetli nam info jeszcze na zablokowanym ekranie, byśmy od razu mogli zbadać o najważniejsze sprawy. Problemem jest to, że najpierw musimy się zaopatrzyć w sprzęt z Androidem, co najmniej w wersji 4.3 Jelly Bean oraz wspomnianą już BatteryGuru.

Pozostaje jeszcze pytanie czy naprawdę nie mamy nic przeciwko, by każdy kto podświetli ekran naszego urządzenia, mógł widzieć wszystkie przygotowane dla nas powiadomienia (z wiadomością od stęsknionej kochanki włącznie ;))?

Aplikację Snapdragon Glance pobierzecie z Google Play.

źrodło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona