Bliższe spotkanie z tabletami Archosa: 80 G9 i 101 G9 - Tabletowo.pl

Bliższe spotkanie z tabletami Archosa: 80 G9 i 101 G9

Tabletowo.pl Bliższe spotkanie z tabletami Archosa: 80 G9 i 101 G9 Nowości

Widzieliśmy już fotki prasowe najnowszych tabletów Archosa: 80 G9 i 101 G9 i ich parametry techniczne, które na papierze wyglądają rewelacyjnie. Można z nich wywnioskować, że są najszybszymi tabletami, jakie niebawem pojawią się na rynku, przy czym ich cena jest o wiele niższa niż podobne urządzenia konkurencji. Nie dość, że są to pierwsze tablety Archosa pracujące w oparciu o Androida Honeycomb (3.1), to jeszcze za ich działanie odpowiada dwurdzeniowy procesor TI OMAP o taktowaniu 1,5GHz. A to wszystko – w zależności od wersji – za 279 dolarów (80 G9) lub 349 dolarów (101 G9).

Teraz pora przyjrzeć się jak sprzęt francuskiej firmy radzi sobie w rzeczywistości. Poniżej znajdziecie kilka filmików wideo nakręconych przez różne redakcje podczas premiery tabletów Archosa w jego rodzimym kraju – we Francji. Jednak brak znajomości języka nie przeszkadza w dostrzeżeniu kilku istotnych rzeczy w działaniu obu urządzeń.

Co można pokrótce wywnioskować z poniższych filmików? Ekrany obu tabletów nie mają problemu z brakiem czułości, a mutlitouch działa bez zarzutu, dodatkowo kąty widzenia – z tego co można było wywnioskować z poniższych wideo, są przyzwoite. Można mieć tylko jedno „ale” co do wyświetlaczy obu urządzeń – są błyszczące – w wszystko się od nich odbija, przez co korzystanie na otwartej przestrzeni nie jest zbyt miłe.

Wszystko chodzi bardzo płynnie, choć czasem można odnieść wrażenie, że niektóre aplikacje uruchamiają się za długo. Do dyspozycji użytkowników została oddana nóżka (w obu modelach), która umożliwia postawienie ich w wygodnych pozycjach – nie wiadomo tylko jak tym razem jest z ich jakością, jednak znając nóżki z poprzednich tabletów tej firmy, trzeba na nie uważać, by przypadkiem się nie złamały.

Najnowsze tablety producenta – Archos 80 G9 i Archos 101 G9są doskonałą alternatywą dla droższych modeli konkurencji. Tak stwierdziliście po poznaniu suchych faktów na ich temat, taką opinię podtrzymacie po obejrzeniu choć kilku spośród poniższych filmików. Nie wiem jak Wy, ale ja z niecierpliwością czekam na wrzesień! Tymczasem więcej informacji na temat ich parametrów technicznych znajdziecie tutaj.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona