Płatności BLIK-iem już wkrótce dla klientów Banku Pekao 16

Płatności BLIK-iem już wkrótce dla klientów Banku Pekao

Grupa banków, które mają już umowę z Polskim Standardem Płatności, wciąż się powiększa. Dołączył do niej Bank Pekao, którego klienci będą mogli dzięki temu posunięciu płacić BLIK-iem oraz dokonywać za jego pomocą szeregu innych operacji.

Bank Pekao ma już swoją mobilną aplikację do płacenia za zakupy – PeoPay. Zostanie ona wzbogacona o funkcje BLIK, choć nie od razu o wszystkie. Na początek, w drugim kwartale 2018 roku jej użytkownicy otrzymają pełną funkcjonalność płatności kodami w sklepach i internecie oraz możliwość wypłat z bankomatów. To podstawowe funkcje, jakie oferuje BLIK. Te bardziej złożone, jak wykonywanie przelewów na numer telefonu w oparciu o express elixir oraz integracja BLIK-a z terminalami POS Banku Pekao, będą wprowadzone w trzecim kwartale tego roku.

W ten sposób Bank Pekao chce zmieścić się do końca 2018 roku z wprowadzeniem pełnej funkcjonalności BLIK-a, w tym takich usług jak BLIK One Click czy wspomniane już Przelewy BLIK na telefon.

Płatności BLIK-iem już wkrótce dla klientów Banku Pekao 17

W 2017 roku użytkownicy BLIK-a wykonali ponad 33 miliony transakcji, o łącznej wartości 4,5 mld złotych. Oczywiście najbardziej powszechne jest użycie BLIK-a w internecie – 70% wszystkich transakcji to właśnie płatności w e-sklepach.

Aktualnie z tej metody płatności mogą korzystać klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe, a wkrótce także Raiffeisen Polbanku i Credit Agricole.

Niebawem dołączy do tej grupy Bank Pekao, zasilając swoimi strukturami liczbę miejsc, gdzie można będzie wypłacić pieniądze z bankomatu przy użyciu BLIK-a. Obecnie jest to 17 tysięcy bankomatów, a po zmianie będzie to w sumie 19 tysięcy miejsc.

 

źródło: wirtualnemedia.pl