BLIK jest już akceptowany w Biedronce. To powinno jeszcze bardziej zwiększyć jego popularność 18

BLIK jest już akceptowany w Biedronce. To powinno jeszcze bardziej zwiększyć jego popularność

W Biedronce zapłacimy BLIK-iem. Taka możliwość powinna pojawić się jeszcze dziś, a od jutra rusza akcja informacyjna dla klientów sieci dyskontów. Dla tych, którzy korzystają z BLIK-a na co dzień, to bardzo dobra wiadomość.

BLIK przyjął się w Polsce bardzo dobrze, z czego na pewno cieszy się Polski Standard Płatności, który jest odpowiedzialny za ten system. Nie tak dawno PSP chwalił się liczbami, jakie generują użytkownicy BLIK-a – nie tylko w kwestii liczby użytkowników, ale również częstotliwości dokonywanych przez nich operacji.

Ten wskaźnik ma szansę gwałtownie się zwiększyć dzięki otworzeniu się Banku Pekao S.A. i jego płatności mobilnych na biedronkowe kasy. To między innymi dzięki staraniom właściciela Biedronki czyli Jeronimo Martins, które sukcesywnie zwiększa możliwości roztaczane przed klientami jeśli chodzi o możliwości korzystania z różnych standardów płatności.

Pamiętamy przecież, jak jeszcze kilka lat temu wybierając się do Biedronki na zakupy, musieliśmy wyciągać z konta pieniądze, ponieważ kasy nie umożliwiały płacenia za produkty kartą. Teraz możemy nie tylko posługiwać się kartami płatniczymi, ale także uiszczać należności zbliżeniowo, choćby przez NFC w telefonie.

W Polsce BLIK bije kolejne rekordy liczby transakcji – przez pierwsze sześć miesięcy 2018 roku dokonano ich tyle, co przez cały rok 2017, czyli prawie 33 mln. Z tego, co daje się wyczytać w komentarzach, chętnie korzystacie z tego systemu. Biedronki stoją więc przed Wami otworem, a Słodziaki da się już gromadzić przy pomocy BLIK-a ;)

https://www.tabletowo.pl/2018/08/10/blik-statystyki-dane-wyniki-finansowe-pierwsza-polowa-h1-drugi-kwartal-q2-2018/

dzięki Spider’s Web