Blaupunkt Discovery z nVidia Tegra, 3G i Bluetooth w Polsce

Podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie, niemiecka firma Blaupunkt, specjalizująca się w dostarczaniu sprzętu car-audio, zaprezentowała trzy tablety internetowe – Discovery, Discovery.T3 oraz Polaris.T3 – pracujące pod kontrolą systemu giganta z Mountain View. W dniu dzisiejszym 2N-Everpol, wyłączny dystrybutor produktów firmy Blaupunkt w Polsce, ogłosił, iż urządzenia z rodziny Discovery zadebiutują na naszym rynku.

Blaupunkt Discovery wyposażony został w 9,7-calowe wyświetlacz IPS2, na którym w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli prezentowany jest system Google Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Za jego wydajność odpowiada układ nVidia Tegra 2 o częstotliwości taktowania 1,4 GHz, który wspomagany jest przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3, natomiast na dane użytkownika przewidziano 16 GB wbudowanej pamięci Flash.

Na jego pokładzie znajdziemy także 5-megapikselowy aparat główny z diodą doświetlającą, kamerę internetową o matrycy 2 Mpix, moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11 b/g/n, radio Bluetooth 2.1 + EDR, modem 3G ze wsparcie dla transmisji danych w standardzie HSDPA, głośniki stereo, akumulator o pojemności 7600 mAh oraz złącze stacji dokującej. Sugerowana cena detaliczna modelu Discovery, to 1499 złotych.

Blaupunkt Discovery.T3, posiada niemal identyczne parametry techniczne. Jedyną, aczkolwiek bardzo istotną różnicą jest zastosowany przez producenta układ nVidia Tegra 3. Jego oficjalna cena na polskim rynku nie została ujawniona.

informacja prasowa