BlackBerry zajmie się zabezpieczaniem urządzeń innych koncernów! - Tabletowo.pl

BlackBerry zajmie się zabezpieczaniem urządzeń innych koncernów!

Dołącz do dyskusji 0

Gwiazda BlackBerry nie świeci już dziś tak jasno, jak jeszcze kilka lat temu. Smartfonowa rewolucja, która wybuchła po pojawieniu się na rynku iOS oraz Androida wywarła na tego producenta równie negatywny wpływ, jak na Nokię, która w owych czasach stawiała na telefony pracujące pod kontrolą Symbiana. Dziś oba koncerny próbują wrócić do gry. BlackBerry chce też spróbować swoich sił na nowej płaszczyźnie.

Kanadyjski koncern zamierza bowiem zająć się opracowywaniem systemów zabezpieczeń dla… smartfonów innych producentów. To może być bardzo trafna decyzja. Doskonale pamiętamy przecież, że w kwestii bezpieczeństwa naszych danych smartfony od BlackBerry zawsze wiodły prym na rynku. Obecnie, gdy urządzenia producenta pracują już pod kontrolą Androida, dokłada on wszelkich starań, by nasze dane były jak najlepiej chronione.

Wiemy, kiedy BlackBerry KEY2 trafi do sprzedaży w Polsce i ile będzie kosztował

Jednym z pierwszych klientów Kanadyjczyków ma być koncern Bullitt Group, odpowiedzialny za produkcję urządzeń pod markami CAT oraz Land Rover, charakteryzujących się wysoką odpornością na wpływ czynników zewnętrznych (ochrona przed upadkiem, zalaniem itp.). Są to smartfony bardzo chętnie wykorzystywane w rozmaitych firmach i przedsiębiorstwach. Warto więc, żeby oprócz wysokiej wytrzymałości fizycznej, oferowały użytkownikom również satysfakcjonujący poziom bezpieczeństwa danych.

A na tym właśnie koncern BlackBerry zna się jak żaden inny. Nowe urządzenia z logo CAT i Land Rover otrzymają certyfikat BlackBerry Secure. Być może w niedalekiej przyszłości Kanadyjczycy nawiążą współpracę również z innymi producentami. Sam niegdyś korzystałem z telefonów BlackBerry i powiem szczerze, że były to jedne z lepszych urządzeń, jakich dane mi było używać. Model Bold 9900 wspominam równie dobrze, jak Nokię E71.

Jeżynka pamięta o swoich użytkownikach. BlackBerry KEYone otrzymał majowe poprawki zabezpieczeń

Przygotowywanie systemów bezpieczeństwa dla smartfonów może pomóc BlackBerry przetrwać na rynku. Będzie to bowiem dla koncernu dodatkowe źródło dochodu. Dobrze wiemy, że smartfony z logo „jeżynki” nie sprzedają się powalająco dobrze. A szkoda, bo to naprawdę solidne urządzenia.

A czy Wy mieliście styczność z urządzeniami i usługami od BlackBerry? Jeśli tak, jak je wspominacie?

Źródło: phonearena.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona