BlackBerry szykuje nie dwa, a aż trzy nowe smartfony z Androidem: dwa średniaki i flagowca

Nie dwa, a aż trzy nowe smartfony z Androidem szykuje BlackBerry. Póki co noszą one oznaczenia kodowe NeonArgon oraz Mercury. Kanadyjczycy planują wypuszczać na rynek jedno urządzenie co kwartał, więc nie spodziewajcie się, że zobaczycie je wszystkie za jednym zamachem. Mimo to wiemy na ich temat już całkiem sporo.

BlackBerry Neon

Ten model, wyposażony wyłącznie w dotykowy wyświetlacz, ma pojawić się na rynku jako pierwszy. Ekran ma mieć przekątną 5,2 cala oraz rozdzielczość Full HD (1080×1920). Sercem smartfona będzie ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 617 z układem graficznym Adreno 405 oraz 3 GB RAM. Na pamięć użytkownika przeznaczono z kolei 16 GB pamięci wewnętrznej i nie powinno zabraknąć obsługi kart microSD.

BlackBerry Neon zostanie również wyposażony w aparat główny 13 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz akumulator o pojemności 2610 mAh z funkcją szybkiego ładowania QuickCharge 2.0. Smartfon ma trafić na rynek w trzecim kwartale 2016 roku.

BlackBerry Argon

No, tu już będziemy mieli prawdziwego flagowca: 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 21 Mpix, kamerka 8 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnych, USB Typu C oraz akumulator o pojemności 3000 mAh z szybkim ładowaniem Qualcomm QuickCharge 3.0.

BlackBerry Argus, podobnie, jak BlackBerry Neon, nie będzie miał fizycznej klawiatury QWERTY, a jedynie panel dotykowy. Smartfon ma zadebiutować w październiku 2016 roku.

BlackBerry Mercury

To jedyny, nowy model w portfolio, który otrzyma fizyczną klawiaturę QWERTY poniżej 4,5-calowego (dotykowego) wyświetlacza o proporcjach 3:2 i rozdzielczości Full HD. Do tego smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506, 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 18 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie oraz akumulator o pojemności 3400 mAh.

Jak oceniacie plany produktowe BlackBerry? Myślicie, że ww. urządzenia pomogą Kanadyjczykom wyjść na prostą? Najbardziej ciekawe jest to, na ile wyceniony zostanie Argon – NeonMercury mają bowiem kosztować od 300 do 400 dolarów.

Źródło: VentureBeat