BlackBerry szykuje drobną aktualizację oprogramowania dla PlayBooka

Aktualizacje oprogramowania są ważnym czynnikiem, bez dwóch zdań: pomagają one zarówno wyeliminować błędy programistów, jak i wprowadzają nowe możliwości. Dziś dowiedzieliśmy się, że Androida KitKat otrzymuje właśnie Xperia Z Ultra, zaś jeszcze kilka dni temu podobną aktualizację dostał tablet Manta MID705DC – urządzenie kosztujące zaledwie 250 złotych. Pokazuje to, że aktualizowane są zarówno flagowce, jak i słabsze urządzenia mniejszych producentów – nie ma na to reguły. Swoją aktualizację szykuje również BlackBerry – niebawem PlayBook otrzyma nową wersję systemu operacyjnego.

Tablet, który na rynku pojawił się bardzo dawno temu, mógłby zostać przez firmę już dawno zapomniany. Urządzenie, które na rynku jest grubo ponad dwa lata, w świecie chociażby Androida już dawno zostałoby zapomniane. BlackBerry jednak pozwolić sobie na takie działanie nie może – firma jest w słabej kondycji i porzucenie jedynego tabletu w portfolio byłoby wizerunkowym samobójstwem.

Już niebawem na PlayBooku pojawi się soft w wersji 2.1.0.1895, który został już przetestowany i jest gotowy do dystrybucji. Nowa wersja oprogramowania ma przynieść poprawki stabilności i wydajności, a co najważniejsze, poprawić problemy z łącznością w tablecie. To miłe, że urządzenie może liczyc na poprawki po takim czasie od premiery.

Nie wiadomo, czy BlackBerry pracuje jedynie nad poprawkami oprogramowania dla starego tabletu, czy może projektuje już nowe urządzenie tego typu. Kto wie – skoro BlackBerry OS nadal jest rozwijany, to bardzo prawdopodobne są nowe produkty od firmy spod znaku „jeżynki.

Dla osób chcących nieco odświeżyć sobie sylwetkę BlackBerry PlayBooka, zapraszamy do jego recenzji.

Źródło