Aplikacja od BlackBerry pomaga, jeśli nie lubimy, gdy ktoś wiecznie spogląda nam przez ramię na ekran smartfona | Tabletowo.pl

Aplikacja od BlackBerry pomaga, jeśli nie lubimy, gdy ktoś wiecznie spogląda nam przez ramię na ekran smartfona

Dołącz do dyskusji 0

Ekrany smartfonów o szerokich kątach widzenia mają swoje plusy i minusy. Plus jest taki, że nie musimy ustawiać twarzy na wprost wyświetlacza, żeby dostrzec, co znajduje się na ekranie. Minus jest taki, że osoba, która – dajmy na to – stoi obok nas w środku komunikacji miejskiej, też nie musi. Czytanie w takiej sytuacji poufnych maili czy obciachowych blogów nie jest zbyt komfortowe. BlackBerry znalazło na to sposób.

Aplikacja Privacy Shade na Androida umożliwia wygaszanie ekranu, z wyjątkiem prostokątnych lub okrągłych obszarów, których wielkość i położenie możemy zmieniać. Apka, kiedy jest aktywna, umożliwia normalną nawigację smartfonem – da się przechodzić do aplikacji i pojedynczych wiadomości.

Privacy Shade kotwiczy się w stałym powiadomieniu pod górną belką interfejsu Androida. Stamtąd można ją łatwo przywołać lub wyłączyć.

Apka może okazać się przydatna nie tylko w autobusie miejskim czy tramwaju. Nocne czytanie w łóżku może zyskać nieco inny wymiar, gdyż w całości podświetlony ekran często potrafi „dawać po gałach”, zaś Privacy Shade wyróżnia tylko jego fragment.

Aplikacja BlackBerry jest dostępna tylko dla użytkowników Androida. W Polsce nie da się jej zainstalować przez Sklep Google, ale podobno da się to zrobić przez BlackBerry Manager lub z pliku .apk. Jeśli kogoś z Was zainteresował Privacy Shade i udałoby się go Wam pobrać, dajcie znać w komentarzach.

źródło: Google Play dzięki TheNextWeb

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona