BlackBerry Playbook zrootowany, czeka na Androida? (wideo)

BlackBerry Playbook zrootowany, czeka na Androida? (wideo) 20

Podobnie jak w przypadku HP TouchPada, wystarczyła obniżka ceny tabletu RIM BlackBerry Playbook, aby urządzenie to nagle stało się bardzo atrakcyjne dla utalentowanych programistów. Nie trzeba było długo czekać, aby jego oprogramowanie zostało zrootowane (dla niewtajemniczonych – złamane, z dostępem do praw administratora).

Dokonał tego Chris Wade, hacker, który, gdy będzie ono już gotowe, zamierza opublikować narzędzie służące do rootowania tabletów BlackBerry Playbook. Będzie ono nosiło humorystyczną nazwę DingleBerry i będzie kompatybilne ze wszystkimi wersjami systemu operacyjnego Playbooka – QNX lub, jak wolicie, BBX, włączając w to betę najnowszej odsłony o numerze 2.0 (więcej).

Choć sam fakt uzyskania praw administratora urządzenia nie daje wiele, budzi nadzieje na dalsze modyfikacje w przyszłości. HP TouchPad doczekał się działającego ROMu Android Cyanogen Mod już po kilku tygodniach od ogłoszenia historycznej wyprzedaży. Czy podobny los spotka BlackBerry Playbooka? Trzymamy kciuki!

Uważnie obserwujący rynek wiedzą, czym jest BlackBerry Playbook. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że urządzenie to nie jest reklamowane w telewizji ani na billboardach, mądrze byłoby przybliżyć jego specyfikację tym, których dziwi fakt istnienia tabletu wyprodukowanego przez Research In Motion. BlackBerry Playbooka wyposażono w 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430 1GHz, 1GB pamięci operacyjnej RAM, system operacyjny QNX (BBX), aparat 5 Mpix z funkcją nagrywania wideo w jakości HD 1080p (30fps), kamerę internetową 3 Mpix, microHDMI, Wi-Fi, Bluetooth i akumulator o pojemności 5,300 mAh. Tablet ma wymiary 194 x 130 x 10 mm i waży 425g.

via IntoMobile