BlackBerry Playbook OS 2.0: czego się spodziewać?

Reklama

W sieci pojawiły się dwa zdjęcia nadchodzącej aktualizacji systemu operacyjnego dla tabletu Playbook. Opatrzone numerem 2.0 oprogramowanie wnosi długo oczekiwaną integrację z zewnętrznymi kontami pocztowymi Exchange/ActiveSync, IMAP, POP, CalDAV oraz CardDAV. Co ciekawe, na liście obsługiwanych kont brakuje obsługi standardów BlackBerry BES/BIS, od zawsze dostępnych w urządzeniach ze stajni Research In Motion. Możliwe jednak, że nie są one odblokowane na urządzeniu, które zostało przedstawione na fotografiach i RIM nie zamierza zaprzestać kontynuacji tych usług.

Na drugim zdjęciu, daleko po lewej stronie, widnieje mała, pozornie nic nieznacząca, ikona przedstawiająca charakterystycznego zielonego robota będącego logo systemu Android. Co on jednak robi na pulpicie tabletu BlackBerry Playbook? Wiele wskazuje na to, że w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania pojawi się integracja z emulatorem Android App Player, który pozwoli na uruchamianie na tablecie RIM aplikacji napisanych z myślą o systemie Android.

Uzbrójmy się w cierpliwość i czekajmy. Czy dzięki obsłudze aplikacji dla oprogramowania Google, tablet BlackBerry Playbook stałby się dla Was bardziej atrakcyjny?

via Engadget