BlackBerry Playbook i Android – bajka bez happy endu | Tabletowo.pl

BlackBerry Playbook i Android – bajka bez happy endu

Dołącz do dyskusji 0

Stare powiedzenie mówi, że nie ma róży bez kolców. Trudno zaprzeczyć jego prawdziwości, ponieważ w codziennym życiu na każdym kroku przekonujemy się, że to, co wcześniej wydawało się piękne i idealne, często takie nie jest.

Powiedzenie to znajduje zastosowanie także w przypadku tabletu RIM BlackBerry Playbook oraz jego długo oczekiwanej emulacji aplikacji napisanych z myślą o systemie Android. Okazało się bowiem, że Android AppPlayer, rzeczony emulator, będzie miał duże ograniczenia, o których wcześniej nie wiedzieliśmy.

Według portalu Thinq i inżynierów firmy Research In Motion, emulator aplikacji Android nie będzie wyposażony we wsparcie dla wielu ważnych funkcji: rozmów SIP VoIP, widżetów pulpitu oraz programów działających w oparciu o usługę Google Maps i technologię przetwarzania tekstu na mowę.

Co więcej, aplikacje wykorzystujące system wewnętrznych płatności (DLC) oraz usług w chmurze również nie będą kompatybilne, podobnie jak animowane tapety oraz programy stworzone przy użyciu Android Native Development Kit.

Jak widzicie, emulator aplikacji Android na tablet BlackBerry Playbook pozwoli na używanie tylko najprostszych programów. Wielbiciele wielostopniowej personalizacji oprogramowania mogą zapomnieć o możliwości instalacji popularnych wśród użytkowników Zielonego Robota widżetów i animowanych tapet.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona