Jeżyny są drogie w tym sezonie – BlackBerry Motion już w Polsce

Polskie sklepy z elektroniką rozpoczynają przedsprzedaż BlackBerry Motion – najnowszego smartfonu TCL, korzystającego z licencji na produkcję smartfonów z charakterystycznym logo jeżynki. Pytanie, czy blisko 2300 zł za ten smartfon to przypadkiem nie za dużo?

BlackBerry Motion pojawiał się raz po raz w różnych przeciekach, po czym zadebiutował ponad dwa tygodnie temu. Prawdę powiedziawszy nie spodziewałem się, że urządzenie trafi do Polski tak szybko po premierze w Chinach. Cóż, ważne, że jest. Jak wygląda jego cena?

„Nie jest tanio” to chyba trochę za mało powiedziane. Dystrybutor żąda sobie za urządzenie 2299 złotych. Można było spodziewać się takiej ceny, gdyż bezpośrednie przeliczenie jej z yuanów na złotówki w dniu premiery, dawało około 1700 zł. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup smartfonu, to trzeba wiedzieć, że jego wysyłka rozpocznie się 13 listopada.

Specyfikacja BlackBerry Motion nie odbiega specjalnie od przeciętnego smartfona ze średniej półki. Mamy więc 5,5- calowy ekran Full HD z powłoką Premium Anti-Scratch, procesor Snapdragon 625 (2.0 GHz) z grafiką Adreno 506, 4 GB RAM i baterią 4000 mAh. Zdjęcia wykonamy aparatem 12 Mpix o świetle f/2.0. Oprócz tego urządzenie jest wodoszczelne (ma certyfikat IP67) i ma dodatkowy wielofunkcyjny, konfigurowalny przycisk.

Wychodzi na to, że jedyną rzeczą, która bardziej wyróżnia BlackBerry Motion są funkcje ochrony danych i bezpieczeństwa. Oprócz standardowego czytnika linii papilarnych pod ekranem, oprogramowanie smartfona zawiera takie aplikacje jak Locker, Locker Mode czy Privacy Shade. Pierwsza to nic innego jak chroniony odciskiem palca, szyfrowany folder, a druga zabezpiecza przed przypadkowym udostępnieniem zdjęcia i filmy. Trzecia zaś, ogranicza widoczną przestrzeń ekranową do wąskiego paska z informacją, którą aktualnie przeglądamy. Pozostałe wiadomości pozostaną niewidoczne dla osób, które mogą zaglądać w ekran smartfonu gdzieś z boku.

Z jednej strony wycena BlackBerry Motion nie dziwi, z drugiej zaś… No nie wiem, ja nie byłbym skłonny zapłacić dodatkowych stówek tylko za konfigurowalny przycisk i chroniony odciskiem palca folder, a Wy?

 

źródło: x-kom dzięki gsmmaniak