fot. cnet

BlackBerry Mercury zadebiutuje 25 lutego na targach MWC 2017 w Barcelonie

BlackBerry zdążyło się już publicznie pochwalić modelem Mercury (na CES 2017 w Las Vegas), jednak był to tylko działający prototyp, więc nie można nazwać tego oficjalnym debiutem. Ten ma nastąpić dopiero 25 lutego, przy okazji targów MWC 2017 w Barcelonie.

Wątpliwe też, że Mercury to finalna nazwa tego modelu. Urządzenie najprawdopodobniej trafi na rynek jako BlackBerry DTEK70. No chyba, że producent uzna, że powinno być ono protoplastą zupełnie nowej linii w portfolio, która – w przeciwieństwie do DTEK50 i DTEK60 – charakteryzować się będzie fizycznymi klawiaturami QWERTY (podejrzewam, a nawet spodziewam się bowiem, że BlackBerry wypuści w przyszłości jeszcze co najmniej kilka takich propozycji – wszakże z tym głównie jest kojarzone i raczej całkowicie z tego nie zrezygnuje; a jeśli tak, to ogromna szkoda).

Ostateczna specyfikacja BlackBerry Mercury nie jest jeszcze znana (producent nie podał jej na targach CES 2017 w Las Vegas), jednak według nieoficjalnych informacji ma ona zawierać m.in. 4,5-calowy, dotykowy wyświetlacz o proporcjach 3:2, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506, 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej (+microSD), aparat główny 18 Mpix, kamerkę 8 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnych, zintegrowany z klawiszem Spacja, USB Typu C oraz akumulator o pojemności 3400 mAh. Smartfon będzie – od razu po wyjęciu z pudełka – pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Cena BlackBerry Mercury również nie jest znana, aczkolwiek mówi się, że ma się „zamknąć” w przedziale od 300 do 400 dolarów. Patrząc z perspektywy DTEK50 i DTEK60 wydaje się to możliwe. Z drugiej jednak strony, ostatnie dwie nowości to „klony”, a więc koszty ich produkcji są dużo niższe (odeszły też wydatki na projekt). Nadchodzący smartfon wygląda natomiast na „indywidualny” produkt. Oby to nie „odbiło” się negatywnie na jego cenie… Chyba, że coś przegapiłem i na świecie jest już pierwowzór? Ktoś? coś?

Źródło: @BBMobile przez Android Authoritycnet (zdjęcie wyróżniające)