BlackBerry Mercury trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych dzięki sieci Verizon

Niedawno BlackBerry i jego nowy partner sprzętowy, TCL, potwierdzili, że następna generacja smartfonów BlackBerry zostanie zaprezentowana na targach CES 2017, na początku stycznia. Choć na ich temat nie ma żadnych oficjalnych szczegółów, jednym z nich może być BlackBerry Mercury – smartfon na Androidzie 7.0 Nougat z fizyczną klawiaturą QWERTY.

Reklama

Według doniesień, BlackBerry Mercury ma być sprzedawany razem z umową abonencką w telefonii komórkowej Verizon w USA. Urządzenie ma być też dostępne w innych krajach. Wprowadzenia na rynek spodziewamy się w pierwszym kwartale 2017 roku, po jego premierze na CES.

BlackBerry Mercury wydaje się być średniopółkowym smartfonem, z ekranem 4.5 cala i fizyczną klawiaturą. W klawiszu spacji ma mieć zintegrowany czytnik linii papilarnych. Procesorem napędzającym tę maszynkę ma być Snapdragon 625, który wraz z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej powinien zapewnić przyjemną pracę. Baterią, która ma zasilić to urządzenie, będzie ogniwo o pojemności 3400 mAh.

Mercury może być ostatnim smartfonem, zaprojektowanym od początku do końca przez BlackBerry. DTEK50 i DTEK60 nawet nie próbowały udawać, że są urządzeniami „z innnych stajni”, do których obudów przyklejono jedynie logo „jeżynki”.

 

źródło: PhoneArena, GSMarena