BlackBerry KEYone - ostatnie przymiarki do zmiany systemu na Androida Oreo 16
BlackBerry KEYone (fot. BlackBerry)

BlackBerry KEYone – ostatnie przymiarki do zmiany systemu na Androida Oreo

BlackBerry ostatnimi czasy miewia się całkiem dobrze i można zaryzykować stwierdzenie, że po wydaniu pierwszych smartfonów z Androidem na pokładzie, Kanadyjczycy ponownie nabrali wiatru w żagle. Jednym z ważniejszych urządzeń z „jeżynką” na obudowie jest model KEYone. Wydana została dla niego najprawdopodobniej finalna wersja bety Androida Oreo.

O tym, że BlackBerry KEYone otrzyma Androida w wersji 8.1 wiadomo było od dłuższego czasu. Aby oprogramowanie pracowało na wspomnianej „jeżynce” jak najlepiej, zdecydowano o rozpoczęciu beta testów Oreo, do których mogą zapisać się użytkownicy KEYone. Wystarczy zarejestrować się na stronie bbbeta.centercode.com.

Dotarły do nas wieści wskazujące na to, że udostępniona została właśnie certyfikowana aktualizacja wersji beta systemu, która najprawdopodobniej otrzyma status RTM i w takiej postaci trafi na wszystkie urządzenia BlackBerry KEYone jako oficjalny Android Oreo. Względem poprzednich odsłon bety systemu nie zdecydowano się na dodanie nowych funkcji, a poprzestano na naprawie do tej pory wykrytych usterek. Związane były one z funkcją voice over WiFi, prawidłowym funkcjonowaniem czytnika linii papilarnych czy wsparciem operatorów.

https://www.tabletowo.pl/2018/04/11/tak-bedzie-wygladal-nowy-blackberry/

Teraz nadszedł czas, aby wersja oprogramowania sygnowana symbolem ABD796 została gruntownie sprawdzona przez beta testerów. Jeśli nie zostaną w jej przypadku odnotowane żadne uporczywe błędy, to możemy spodziewać się, że w ciągu nadchodzących tygodni zostanie udostępniona w oficjalnym kanale dystrybucji wszystkim użytkownikom BlackBerry KEYone. Kanadyjczykom zależy na tym by Android Oreo na pokładzie ich urządzeń działał bezbłędnie i oferował bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/06/ladowarka-bezprzewodowa-blackberry-zapowiedz-teaser-wideo/

Warto w tym miejscu przypomnieć, że na rynek trafił już następca KEYone – model KEY2, który już po wyjęciu z pudełka pracuje pod kontrolą Androida Oreo.

A czy wśród Was są fani urządzeń od BlackBerry? Sam zaliczyłem niegdyś przygodę z modelem 9300 i jak na owe czasy byłem z niego bardzo zadowolony.

Źródło: Phone Arena