Wiemy, kiedy BlackBerry KEY2 trafi do sprzedaży w Polsce i ile będzie kosztował | Tabletowo.pl

Wiemy, kiedy BlackBerry KEY2 trafi do sprzedaży w Polsce i ile będzie kosztował

Dołącz do dyskusji 0

BlackBerry KEY2 nie jest smartfonem dla przeciętnego klienta, ale z pewnością będzie świetnym kompanem dla tych, którzy zdecydują się go kupić. W Polsce również znajdzie się niejeden chętny na ten model. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży w naszym kraju i ile ma kosztować.

Ci, którzy pamiętają, ile na start kosztował BlackBerry KEYone, być może podejrzewają, ile trzeba będzie zapłacić za bezpośredniego następcę. Jeżeli obstawialiście kwotę 2999 złotych, to się nie pomyliliście – taką właśnie cenę ma mieć BlackBerry KEY2. Czy to dużo, czy mało? Za obiema opcjami stoją mocne argumenty.

O ile do tej pory twierdzę, że BlackBerry KEYone nie był wart 2999 złotych, ponieważ oferował tylko średniopółkową specyfikację, tak jestem skory przyznać, że 2999 złotych za BlackBerry KEY2 jest całkiem uczciwą ceną. W najnowszym modelu producent nie poszedł bowiem na żadne kompromisy, tylko wpakował bardzo mocne podzespoły, niemal flagowe. Mówię tu o m.in. o ośmiordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 660 2,2 GHz, 6 GB RAM i podwójnym aparacie głównym z dwukrotnym zoomem optycznym. No i oczywiście nie można zapomnieć o klawiaturze QWERTY, która została udoskonalona względem tej z poprzednika.

2999 złotych to mimo wszystko niemała kwota, lecz i tak wydaje się ona relatywnie niska, kiedy przypomnimy sobie, że zdecydowana większość tegorocznych flagowców kosztuje co najmniej 3499 złotych. Oczywiście za trzy tysiące złotych bez większego problemu kupi się high-enda z 2017 roku (i jeszcze trochę zostanie w kieszeni), lecz za BlackBerry KEY2 przemawia fizyczna klawiatura QWERTY, dla wielu użytkowników nie do przecenienia.

Koniec końców osobiście nie uważam ceny najnowszego smartfona BlackBerry za wygórowaną, ponieważ jest ona o wiele bardziej adekwatna do oferowanej specyfikacji niż w przypadku BlackBerry KEYone. Oczywiście nie obraziłbym się, gdyby urządzenie było troszkę tańsze, ale na spadek ceny trzeba swoje odczekać.

A Wy co sądzicie o polskiej cenie BlackBerry KEY2? Na koniec dodam jeszcze, że smartfon trafi do sprzedaży w Polsce na początku sierpnia 2018 roku. Urządzenie ma być dostępne zarówno u operatorów, jak i na otwartym rynku (tj. w sklepach z elektroniką).

Polecamy również:

Premiera BlackBerry KEY2 – producent ulepszył wszystko to, co mógł i stworzył świetny sprzęt

Źródło: Komórkomania

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona