BlackBerry DTEK50 już do kupienia w Polsce

Cena, jak na BlackBerry, do zniesienia

Zupełnie przypadkiem, przeglądając ofertę x-komu, natrafiłem na BlackBerry DTEK50. Jest to drugi smartfon z Androidem od Kanadyjczyków. Oficjalnie zadebiutował dokładnie dwa tygodnie temu. Jego cenę, zależy z której strony spojrzeć, można uznać za wysoką lub za całkiem przyzwoitą.

1599 złotych – tyle kosztuje BlackBerry DTEK50 w x-kom. Jeśli porównamy to z ceną BlackBerry Priv, która na start wynosiła 3999 złotych, uznamy, że to mało. Jeżeli jednak skonfrontujemy to z kwotą, jaką trzeba zapłacić za Alcatela Idol 4 (1249 złotych), wyda nam się to zdecydowanie za dużo.

Oba ww. modele są bowiem niemal identyczne – różni je tylko wygląd oraz oczywiście nakładka na system operacyjny i poziom jego bezpieczeństwa. Kanadyjczycy zarzekają się, że ich propozycja to najbezpieczniejszy smartfon z Androidem na świecie.

Każdy więc subiektywnie oceni, czy 1599 złotych za BlackBerry DTEK50 to dużo, czy mało (a raczej odpowiednio). Mimo wszystko i tak urządzenie jest w Polsce droższe o 100-150 złotych niż w pozostałych krajach w Europie. Ale do tego chyba zdążyliśmy się już chyba przyzwyczaić…

Z pełną specyfikacją BlackBerry DTEK50 możecie zapoznać się tutaj, ja jednak przypomnę najważniejsze parametry: 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 617 z układem graficznym Adreno 405, 3GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (+ microSD do 2TB), aparat główny 13 Mpix z f/2.0, PDAF i podwójną diodą doświetlającą, kamerka 8 Mpix na przodzie, akumulator 2610 mAh i system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Źródło: x-kom