BlackBerry szykuje nowy, dość „dziwny” smartfon

Z coraz większą niecierpliwością wyczekujemy zaplanowanej na 25 lutego premiery BlackBerry Mercury. Tymczasem okazuje się, że Kanadyjczycy szykują jeszcze jeden smartfon. Będzie on jednak dość „dziwnym” tworem.

Roland Quandt, za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze, podzielił się z nami specyfikacją urządzenia, które ukrywa się pod oznaczeniem kodowym BlackBerry BBC100-1. Jest ona jednak pełna sprzeczności: z jednej bowiem strony mamy aż 4GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej, zaś z drugiej 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości tylko HD (720×1280) i czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 308.

Pozostałych elementów specyfikacji, tj. aparatu 13 Mpix na tyle, kamerki 8 Mpix na przodzie i Dual SIM nie można się specjalnie „czepiać”. Akumulator o pojemności 3000 mAh na początku trochę „razi”, jednak przy dość słabym procesorze i niskiej rozdzielczości raczej i tak powinien zapewnić całkiem przyzwoite czasy pracy.

Nie wiadomo natomiast, jak będzie wyglądał BlackBerry BBC100-1 oraz pod jaką ostatecznie nazwą trafi na rynek. Nie ukrywam, że osobiście jestem bardzo ciekawy obu kwestii. Kanadyjczycy mają jednak – przynajmniej odnośnie designu – mało do powiedzenia, ponieważ na mocy zawartego niedawno porozumienia, odpowiedzialność za to ponosi chińskie TCL.

Źródło: @rquandt