BlaBlaCar pojawia się w Mapach Google. To tylko reklama, ale może się przydać | Tabletowo.pl

BlaBlaCar pojawia się w Mapach Google. To tylko reklama, ale może się przydać

Dołącz do dyskusji 0

BlaBlaCar dołączył jako jeden z dostępnych środków transportu w Mapach Google. Jeżeli korzystamy z Map do wyznaczania tras wycieczek i szukamy tam połączeń komunikacji publicznej, to odnośnik do BlaBlaCar może okazać się przydatny.

To nie tak, że BlaBlaCar zaszyte będzie teraz na stałe w aplikacji Google’a. Partnerstwo między usługą, która pozwala na odnalezienie kierowców jadących w tym samym kierunku, co my, a gigantem z Mountain View polega na umieszczeniu w Mapach interaktywnej reklamy.

Dotąd, żeby podejrzeć, czy podążając w kierunku interesującej nas destynacji możemy liczyć na pomoc kierowcy, który zadeklarował chęć zabrania pasażera w BlaBlaCar, musieliśmy odwiedzić stronę usługi lub wpisać dane do aplikacji. Teraz informację o tym mamy podaną wprost w Mapach Google, przy czym żeby skorzystać z przejazdu i tak będziemy musieli zalogować się do apki BlaBlaCar lub skorzystać ze strony na desktopie.

Gdybyśmy chcieli skorzystać z BlaBlaCar, a wcześniej podejrzeć, czy na interesującej nas trasie będą służyć pomocą jacyś kierowcy, należy określić jej cel w Mapach Google, a następnie wybrać opcję transportu publicznego. Na samym końcu listy powinna pojawić się informacja o przejazdach BlaBla.

Jeśli klikniemy na ten skrót, zostaniemy przeniesiemy do aplikacji usługi, a jeśli jej nie mamy na smartfonie, to otworzy nam się sklep Google Play, skąd pobierzemy apkę.

Nie wiadomo, jak długo opcja przejazdów BlaBlaCar będzie widoczna w Mapach Google. Philippe Cayrol, ekspert partnerski firmy, mówi, że „współpraca z Google to wspaniała wiadomość dla wszystkich użytkowników, którzy dzięki Google Maps uzyskają dostęp do ofert wspólnych przejazdów z BlaBlaCar i odkryją lub przypomną sobie o ekonomicznym i przyjaznym użytkownikowi sposobie podróżowania”. 

Nie ma mowy o tym, ile potrwa ta współpraca, ale chyba trzeba będzie się przyzwyczaić do widoku BlaBlaCar w Mapach Google, skoro opcja ta ma pojawić się w 22 krajach, gdzie działa usługa, a ostatecznie może trafić nie tylko na smartfony, ale też i do wersji desktopowej Map Google.

źródło: BlaBlaCar, AntyWeb

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona