MSI Summit Prestige Modern laptop

MSI wprowadza na rynek nową serię laptopów dla biznesu

Marka MSI ma bardzo bogatą ofertę, w tym również laptopów. Producent najwyraźniej uznał, że wciąż jest w niej miejsce na kolejną linię produktów i przy okazji targów IFA 2020 zaprezentował rodzinę Business & Productivity, w skład której wchodzą trzy serie wysokowydajnych laptopów dla biznesu.

Nowe laptopy MSI dla biznesu

Jak podkreśla MSI, nowa rodzina produktowa Business & Productivity jest skierowana do klientów biznesowych i korporacyjnych. W jej skład wchodzą trzy serie laptopów: Summit, Prestige i Modern.

Urządzenia mają zapewnić użytkownikom wysoką wydajność dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych procesorów Intel Core 11. generacji wraz ze zintegrowanymi grafikami Intel Iris Xe, a także pozwolić na mobilność i pracę w różnych miejscach, w tym również w domu (tzw. home office). Ponadto użytkownicy nie będą musieli martwić się o poufność swoich danych, bowiem – jak deklaruje MSI – „moduł TPM 2.0 gwarantuje bezpieczeństwo klasy korporacyjnej”.

Nowe laptopy z serii MSI Summit, Prestige i Modern

Na zupełnie nową linię Summit składają się obecnie dwa modele laptopów. Seria Summit B zapewnia ponad 10-godzinna pracę na akumulatorze, natomiast Summit B wyposażona jest dodatkowo w „szeroką gamę dedykowanych układów graficznych” oraz kamerę na podczerwień, która obsługuje funkcję rozpoznawania twarzy w systemie Windows Hello.

MSI Summit laptop
seria Summit

Producent poinformował również, że do tej linii dołączy model MSI Summit E13 Flip z wyświetlaczem, który obraca się o 360 stopni, dzięki czemu łączy w sobie funkcję laptopa i tabletu. Pozostałe urządzenia z serii Sumit także oferują dotykowe ekrany z obsługą multi-touch.

MSI Summit E13 Flip laptop
Summit E13 Flip

Jeśli natomiast chodzi o nowe laptopy z serii Prestige i Modern, to w ich przypadku producent podkreśla przede wszystkim fakt, iż opatrzono je nowym logo, a ponadto będą dostępne w nowych, „szykownych” kolorach. Największą nowością jest jednak model MSI Prestige 14 Evo, który może pochwalić się zgodnością z platformą Intel Evo. Uzyskanie certyfikatu wymaga od producenta m.in. zapewnienia bardzo długiego czasu pracy na akumulatorze oraz szybkiej reakcji.

MSI Modern laptop
seria Modern

MSI informuje, że nowe laptopy z rodziny Business & Productivity będą dostępne w sprzedaży online od października 2020 roku. Szczegółowe specyfikacje urządzeń ze wszystkich serii znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej marki.