BitBay dołącza się do WOŚP, czyli charytatywna zbiórka kryptowalut | Tabletowo.pl

BitBay dołącza się do WOŚP, czyli charytatywna zbiórka kryptowalut

Dołącz do dyskusji 0

Prawdopodobnie wiecie, że wielkimi krokami zbliża się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeżeli ktoś chce wesprzeć tę akcję, to może to zrobić na naprawdę wiele sposobów – od wysłania SMS-a, przez zakup danego produktu aż po dorzucenie się do puszki i zwykły przelew. Giełda BitBay postanowiła dołączyć się do akcji, a więc również kryptowaluty będą mile widziane.

Być może wiecie, że zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzone w kryptowalutach to w gruncie rzeczy nic nowego. Już czwarty rok z rzędu Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy będzie zbierać Bitcoiny. Co więcej, internetowa giełda kryptowalut BitBay dołącza do akcji po raz trzeci, choć sama inicjatywa nie została nigdy specjalnie nagłośniona. Może nic dziwnego w tym, że w ubiegłych latach interesowały się nią głównie środowiska powiązane z kryptowalutami – w końcu dopiero nagły wzrost wartości BTC w 2017 roku doprowadził do rozpowszechnienia tematu.

W dwóch ubiegłych latach, giełdzie BitBay udało się pomóc w zebraniu 15635 złotych. Ustanowiony w tym roku cel to skromne pięcdziesiąt kafli, a udało się już zebrać nieco ponad 27 tysięcy. To najlepszy dowód na to, że Polacy przekonują się do kryptowalut (choć prawdopodobnie nie bez znaczenia jest tutaj wzrost ich wartości ;)).

Jeżeli zastanawiacie się, czy możecie dorzucić coś z Waszego wirtualnego portfela, to prawdopodobnie nie ma powodu do zmartwień – BitBay wspiera kilka kryptowalut. Wśród nich znajduje się Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Thereum, Lisk, Game i Dash. Póki co, tylko ostatni rodzaj nie został wpłacony, a o obecność pozostałych zadbało czterdzieści osiem osób.

Omawiana zbiórka trwa od 29 grudnia do 14 stycznia, a więc pozostało jeszcze trochę czasu, aby ją wspomóc – oczywiście wyłącznie wtedy, kiedy sami czujecie taką potrzebę. Giełda BitBay nie pobiera od wpłat na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy żadnych prowizji. Pieniądze zebrane podczas 26. Finału, mają zostać przekazane na rzecz oddziałów neonatologicznych w Polsce.

Polecamy również:

Bijemy rekord wysłanych serduszek WOŚP? To tylko łańcuszek

źródło: informacja prasowa, WOŚP

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona