Bioshock – konsolowy hit debiutuje w App Store

Ken Levine to człowiek, w którego portfolio znajdziemy pracę przy takich grach jak Thief: The Dark Project, System Shock 2 czy Bioshock. To właśnie ten ostatni tytuł, będący jednocześnie jego najpopularniejszym dziełem, doczekał się dziś wreszcie swojego oficjalnego, tabletowego wcielenia.

Reklama

Fabuła gry pozwala nam wcielić się w rolę rozbitka ocalałego z katastrofy lotniczej, próbującego przetrwać w dziwacznym, podwodnym mieście będącym wynikiem nieudanego eksperymentu mającego na celu stworzenie odizolowanej od reszty społeczeństwa utopii, w której mogłyby żyć i tworzyć największe umysły świata. Nietuzinkowy klimat gry oraz ambitny, dojrzały scenariusz sprawiły, że wyróżniała się ona na tle innych wydanych w tamtym okresie FPS-ów, co pozwoliło jej przejść do historii jako jeden z najciekawszych tytułów stworzonych z myślą o konsoli Xbox 360. Tabletowa wersja gry stanowi dość wierny port oryginału, chociaż twórcy przyznają, że musieli w niektórych miejscach nieco uprościć grafikę. Zmianie uległo też oczywiście sterowanie, które zostało przystosowane do możliwości oferowanych przez ekrany dotykowe.

Gra Bioshock dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 13,99 euro. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości tytuł ten ukazał się również na urządzenia z systemem Android.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id871629757″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]