samoobsługowy całodobowy supermarket Bio Family (fot. Bio Family)

Pierwszy całodobowy bezobsługowy supermarket w Europie został otwarty w… Poznaniu

Sieć Bio Family, oferująca swoim klientom ekologiczne artykuły, zdecydowała się otworzyć swój pierwszy bezobsługowy i całodobowy supermarket w Polsce, a dokładniej w Poznaniu. 

Oznacza to, że po wdrożeniu usługi Open 24/7, można udać się na zakupy w każdym dniu w roku, nawet w święta, a w związku z tym, że w sklepie nie uświadczycie kasjerów ani żadnych innych osób odpowiedzialnych za obsługę sklepu – zakaz handlu w niedziele również nie wymusi zamknięcia sklepu.

Reklama

Jak wyglądają zakupy w tak nowoczesnym sklepie? Po otrzymaniu karty „Open 24/7” można wejść do sklepu i delektować się spokojnymi zakupami, bez podejrzliwego wzroku ze strony obsługi. Za artykuły zapłacimy w identyczny sposób, jak w samoobsługowych kasach dostępnych obecnie w innych supermarketach. Płatności będziemy mogli dokonać kartami płatniczymi (Visa i Mastercard), Apple Pay lub Google Pay. W sklepie oczywiście nie zabrakło zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, które zainstalowała firma SMprotect. 

Karta Open 24/7 (fot. Bio Family)

Obserwacja rozwoju takiej technologii w Polsce jest bardzo przyjemna, ja zadaję sobie jednak pytanie, dlaczego akurat ta sieć sklepów odważyła się wykonać taki ruch? W Polsce istnieją przecież sieci supermarketów ze znacznie większym budżetem, a żywność ekologiczna w Polsce, to mimo wszystko niszowy rynek. Nie mniej jednak wierzę, że zadbano o zabezpieczenia w taki sposób, że najmniejsza próba kradzieży zakończy się niepowodzeniem, biorąc pod uwagę, że karta „Open 24/7” najprawdopodobniej zostanie powiązana z dowodem osobistym posiadacza, a kamery zdecydowanie wpłyną na przyśpieszenie procesu identyfikacji złodzieja. 

Po okresie testowym usługa ma być dostępna w pozostałych supermarketach Bio Family w całej Polsce. 

Zamierzacie spróbować zakupów przyszłości? Co myślicie o tym projekcie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło: informacja prasowa