Bill Gates nie pozwalał swoim dzieciom używać smartfonów, dopóki nie skończyły 14 lat | Tabletowo.pl

Bill Gates nie pozwalał swoim dzieciom używać smartfonów, dopóki nie skończyły 14 lat

Dołącz do dyskusji 0

Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, a obecnie współzałożyciel Bill & Melinda Gates Foundation, ostatnio w wywiadzie dla Daily Mirror zdradził, że starał się ograniczać wpływ technologii na młode umysły jego dzieci.

„Często ustalamy rozsądną godzinę, po której nie zaglądamy już w ekrany. Zawsze zastanawiamy się, jak można najlepiej wykorzystać smartfony – podczas odrabiania lekcji czy do utrzymywania kontaktów z przyjaciółmi – ale zawsze tak, by nie dominowały podczas różnych zajęć.” – tłumaczy Bill Gates.

Dalej mówi: „Podczas posiłku, nigdy nie kładziemy smartfonów na stół. Nie daliśmy żadnemu z dzieci telefonu komórkowego aż do czasu, gdy skończyły 14 lat, kiedy zaczęły się skarżyć, że inne dzieci dostawały je znacznie wcześniej”.

Bill Gates ma trójkę dzieci: Jennifer (20 lat), Rory (17 lat) i Phoebe (14 lat). Nie wspomniał nic o markach urządzeń, które ostatecznie zostały dzieciom przekazane, choć kiedyś żona Billa, Melinda, stwierdziła, że dzieci nie mogły używać żadnego sprzętu Apple.

Rodzina Gatesów nie jest pierwszą w kręgach technologicznych, która stara się minimalizować wpływ gadżetów na jej członków. W 2010 roku Steve Jobs powiedział, że jego dzieci nie używają iPada.

Taki styl opieki nad dziećmi jest charakterystyczny dla elit Doliny Krzemowej, które często same mogły się przekonać, jak niebezpieczne jest uzależnienie od internetu i gadżetów elektronicznych. Mimo tego, że najbardziej rozpoznawalni przedstawiciele tej branży pracują w pocie czoła, by sprzedać swoje technologie całemu światu, zapewniają również, że ich dzieci mają do niej ograniczony dostęp.

źródło: Gadgets360

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona