Nie tylko SkyCash. Bilety Kolei Mazowieckich kupicie także w mPay

Lubię jeździć pociągami. Nawet biorąc pod uwagę osławione opóźnienia, a i często inne niedogodności, podróżowanie w ten sposób nadal mi się nie znudziło. W wielu wypadkach można oszczędzić sobie stania w kolejce do kasy biletowej i zakupić bilet w aplikacji. Po SkyCash przyszła pora na mPay, które od teraz obsługuje również Koleje Mazowieckie.

Koleje Mazowieckie to drugi przewoźnik, który w ostatnim czasie nawiązał współpracę z mPay. W aplikacji można znaleźć bilety jednorazowe, strefowe czasowe, sieciowe dobowe oraz 3-dniowe.

Pewną nowością dla korzystających z mPay jest szybki dostęp do Wspólnego Biletu Samorządowego. Uprawnia on do nieograniczonej liczby przejazdów w niemal wszystkich pociągach uruchamianych przez przewoźników: Arriva, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Łódzką Kolej Aglomeracyjną i Warszawską Kolej Dojazdową. Bilet jest ważny przez 24 godziny i pozwala podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw.

W programie można łatwo sprawdzić, ile czasu potrwa podróż, jaka odległość dzieli nas od stacji docelowej czy gdzie i kiedy będziemy musieli się przesiąść do innego składu. Oprócz tego zorientujemy się, jak długo bilet jest ważny oraz zlokalizujemy stacje, w obrębie których jest on honorowany.

Za bilety można płacić przy pomocy wirtualnego portfela mPay lub przez podłączoną do mPay kartę płatniczą. W razie czego bilet można zwrócić lub wymienić, jeśli okazało się, że będziemy zmuszeni zmienić plan naszej podróży.

Usługa zakupu biletów kolejowych jest dostępna dla użytkowników aplikacji mPay w wersjach na telefony z systemami Android oraz iOS.

Podobny zakres możliwości ma SkyCash – w aplikacji tego usługodawcy można kupić bilet Kolei Mazowieckich już od dłuższego czasu.

 

źródło: informacja prasowa