Biblioteka rodzinna Google Play nareszcie ruszyła w Polsce

Biblioteka rodzinna Google Play lub – jak kto woli – Family Library, to zapowiedziana już w maju usługa prosto od giganta z Mountain View, która umożliwia współdzielenie zakupionych aplikacji między członkami rodziny. Dotychczas musieliśmy radzić sobie bez niej, ale już dziś Biblioteka rodzinna Google Play zawitała do Polski.

Gdy tylko przeczytałem wiadomość o tym, że Biblioteka rodzinna Google Play zawitała do Polski, to naprawdę mocno się ucieszyłem. Są takie aplikacje, które po prostu uznaję za must-have i kilkukrotne opłacanie jej w obrębie jednego domu i najbliższej rodziny nie jest może dużym nadużyciem budżetu rodzinnego, ale wydaje mi się być… niepotrzebne. A dlaczego?

Ano dlatego, że do jednego konta Google można tak naprawdę przypisać wiele aplikacji. Co oznacza, że jeżeli wszyscy domownicy postanowią usługom od giganta z Mountain View dedykować wspólny adres, to wszyscy mogą współdzielić ze sobą wirtualne zakupy. Problem tworzy się wtedy, kiedy każdy człone rodziny woli być samodzielny i mieć swoje własne konto Google. Jako przykład weźmy chociażby bardzo popularny launcher – Nova – wersji Prime. Trzech domowników razy dwadzieścia cztery polskie nowe przekłada się na całkiem sporą sumkę, prawda? No, chyba, że ktoś śledzi na bieżąco promocje, bo wtedy za tę samą aplikację można zapłacić zaledwie kilkadziesiąt groszy ;).

No dobrze, wiecie już czym jest Biblioteka rodzinna, więc jak z niej skorzystać? Wystarczy wejść w Sklep Play, przejść do menu, a potem kolejno Konto – Rodzina – Zarejestruj się do Biblioteki rodzinnej i podążać za instrukcjami widocznymi na ekranie. Potem wystarczy już otwierać podstrony poszczególnych aplikacji i na stronie szczegółów treści włączyć opcję Biblioteka rodzinna. Wszystko proste i dosyć intuicyjne.

Ograniczeń jest oczywiście kilka – przede wszystkim, gigant z Mountain View przewidział, że zakupy może współdzielić ze sobą pięć osób, a każdy może być członkiem tylko jednej rodziny ;). Do tego wystarczy, że jedna osoba ukończyła 18 lat i ma ważną kartę kredytową (której będzie można używać jako rodzinnej formy płatności) i voilà!

źródło: Google via Android Authority
grafika główna: Pexels, Android Developers