Biały HP TouchPad 64GB 1.5GHz w Europie - Tabletowo.pl

Biały HP TouchPad 64GB 1.5GHz w Europie

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Biały HP TouchPad 64GB 1.5GHz w Europie Nowości

Nie wiemy, czy powinniśmy się śmiać, czy płakać. TouchPad to pierwszy tablet koncernu Hewlett-Packard, który rokował spore nadzieje. Niestety, spaliły na panewce, ponieważ wyniki globalnej sprzedaży urządzenia okazały się być znacznie gorsze niż przewidywano. Mimo to, HP wprowadziło na teren Europy nową, ulepszoną wersję TouchPada – wyposażona jest w białą obudowę, 64GB pamięci wewnętrznej oraz procesor o częstotliwości taktowania 1.5GHz, który powinien znacznie uprzyjemnić korzystanie z systemu operacyjnego WebOS.

Reszta specyfikacji urządzenia pozostaje niezmieniona. Pod jego maską znajdziemy tę samą kamerkę internetową 1.3 MP, 9.7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 768 oraz Wi-Fi b/g/n.

Plotki o słabym popycie TouchPada są prawdziwe. Amerykańska sieć sklepów BestBuy zakupiła 270 000 sztuk tego tabletu, lecz udało jej się sprzedać zaledwie 25 000. Co więcej, liczby te nie obejmują zwrotów, które, gdyby wzięte pod uwagę, mogłyby znacząco obniżyć ten wynik. Pomimo licznych obniżek cen (o 100$, w niektórych sklepach nawet więcej), zainteresowanie tabletem HP nie wzrosło. Wygląda na to, że amerykański koncern ma nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ sklepy, którym nie udało się sprzedać TouchPadów, chcą zwrócić pozostały towar producentowi.

Cena tabletu Touch 64GB 1.5Ghz wynosi 599€. Wkrótce powinien być dostępny w sklepie internetowym HP.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona