Biała flaga, 0 i tęcza - ich kombinacja wysłana w SMSie zablokuje iPhone'a odbiorcy 16

Biała flaga, 0 i tęcza – ich kombinacja wysłana w SMSie zablokuje iPhone’a odbiorcy

Producenci wypuszczając aktualizacje do swojego systemu, starają się, aby były one jak najlepiej dopracowane. Niestety, czasem się nie udaje, a błędy po jakimś czasie zostają dostrzeżone przez użytkowników. Tak właśnie jest z najnowszą wersją systemu iPhone’ów – iOS 10, gdzie wysłanie jednego SMSa, blokuje urządzenie odbiorcy.

Informacje o tym możemy ujrzeć w filmiku EverythingApplePro, gdzie prowadzący pokazuje w praktyce błąd systemu:

W jaki sposób zablokować drugiej osobie jej własnego iPhone’a? Wystarczy wysłać jej SMS-a, w którego treści trzeba umieścić trzy rzeczy, którymi są kolejno: emotikona białej flagi, 0 (zero) i emotka tęczy. Po wciśnięciu przycisku wyślij, odbiorca zostanie powiadomiony i… to wszystko, co będzie mógł zrobić z urządzeniem, bo… po prostu zostanie zablokowane. Dla potwierdzenia, EverythingApplePro ponownie wykonał próbę, tym razem wysyłając wiadomość do 7 iPhone’ów równocześnie. Jak można się domyślić, wszystkie zostały zablokowane.

Na szczęście nie jest to wieczny lag, gdyż po około 3-5 minutach, urządzenie zresetuje się i odblokuje.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż wyżej podana kombinacja ma skutkować utworzeniem nowej emotikony – tęczowej flagi. Niestety z jakiegoś powodu urządzenie nie potrafi tego zrobić, w wyniku czego zostaje zablokowane. Oprócz tego YouTuber pokazuje kilka innych metod, np. skopiowanie i wklejenie kombinacji bezpośrednio w wiadomościach spowoduje wyłączenie aplikacji, a wklejenie do paska wyszukiwania, zresetuje całe urządzenie.

Mamy nadzieję, że Apple jak najszybciej wyeliminuje ten dosyć poważny problem, gdyż nieznający sprawy użytkownicy mogą pomyśleć, że ich dużo warty smartfon właśnie prawdopodobnie stał się bezużyteczną cegiełką.

Jednakże głowa do góry posiadacze iPhone’ów. Jak mówi słynne już zdanie: „It’s not a bug, it’s a feature” ;)

Źródło: YouTube