BGR: Jeszcze przed świętami Amazon zaprezentuje trzy nowe tablety

Powołując się na zaufane źródła, serwis Boy Genius Report opublikował wpis zawierający informacje o planach amerykańskiego giganta multimedialnego Amazon. Produkowany przez niego sprzęt jest bardzo lubiany (tablety Kindle Fire zajęły drugie miejsce w rankingu najbardziej pożądanych „dachówek” na świecie) ze względu na wysoką jakość wykonania, wydajność i wytrzymałość. Nic więc dziwnego, że rewelacje dotyczące ich kolejnych generacji wywołały duże emocje.

Jeszcze przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia Amazon wprowadzi na rynek trzy tablety internetowe: dwa 7-calowe i jeden o przekątnej 8,9″. Pierwsze z urządzeń będzie bezpośrednim następcą modelu Kindle Fire. W chwili obecnej tablet może pochwalić się raczej przeciętną specyfikacją, na którą składa się między innymi 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Według BGR, Amazon Kindle Fire 2 zostanie wyposażony w panel o nieco wyższej rozdzielczości: 1280 x 800 pikseli. Jego cena najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie i wciąż nie przekroczy 160 dolarów.

Drugim z nadchodzących tabletów będzie następca Kindle Fire HD. Rozdzielczość jego ekranu zostanie podniesiona: z 1280 x 800 na 1920 x 1200 pikseli. Przekątna wyświetlacza zostanie zachowana i wyniesie 7 cali. Przy tak wysokiej rozdzielczości urządzenie będzie mogło pochwalić się imponującą gęstością 323 PPI.

Świąteczną nowością numer trzy będzie 8,9-calowy Kindle Fire HD 8.9 z wyświetlaczem o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli (obecna generacja ma 1920 x 1200 pikseli). Ten tablet także będzie mógł szczycić się PPI, dzięki któremu ekran Retina zastosowany w Apple iPadzie 4 (2048 x 1536 przy 9,7″) wyda się niewyraźny.

To nie koniec zmian. Nadchodzące tablety będą mogły pochwalić zupełnie nowym wzornictwem, które zerwie z tradycją obłych, gładkich krawędzi na rzecz kątów prostych i kanciastych rogów. Ponadto, przyciski służące do budzenia urządzenia i regulacji głośności zostaną przeniesione z boków obudowy na jej krawędź. Zabieg ten ma zapobiec ich przypadkowemu wciśnięciu (na co narzeka wielu użytkowników tabletów Kindle Fire HD). Tablety mają być zauważalnie lżejsze i cieńsze, ale w tej kwestii nie ma pewności. Wiele zależy od użytych komponentów i materiałów.

Zaserwowaną przez Boy Genius Report „rewelację” trudno nazwać zaskakującą. Logika nakazuje, by Amazon kuł żelazo póki gorące i rozwijał serię stworzonych przez siebie tabletów. Przy dominujących na rynku trendach, podniesienie rozdzielczości ich ekranów nie jest czynnikiem wyróżniającym, a rozsądnym krokiem mającym na celu dotrzymanie tempa konkurencji.

via BGR