Bezprzewodowy rysik w kolejnej generacji iPada? | Tabletowo.pl

Bezprzewodowy rysik w kolejnej generacji iPada?

Dołącz do dyskusji 0

Wygląda na to, że Steve Jobs i jego podwaładni powoli wycofują się z twierdzenia, że palec jest najlepszym urządzeniem wskazującym. Podczas wielu konferencji dotyczących iPada prezes Apple podkreślał, że jego tablet jest tak wyjątkowy, bo nie wymaga rysika do obsługi. Jeśli tak… skąd dwa nowe patenty opracowane przez giganta z Cupertino podpowiadające możliwość obsługi iPada nowej generacji za pomocą stylusa?

Na podstawie szkiców i szczątkowych informacji na temat pierwszego patentu można powiedzieć, że stylus będzie miał specjalną wnękę w obudowie urządzenia, która umożliwi przechowywanie, ładowanie baterii i podgrzewanie końcówki rysika, która zapewni lepszą interakcję z ekranem tabletu. Drugi patent zatytułowano „Stylus komunikacyjny” i jest on wyjątkowo ciekawy. Opisuje on rysik, który pozwoli na pisanie na dowolnej powierzchni, a powstały obraz automatycznie zostanie przeniesiony na ekran tabletu. Takie rozwiązanie byłoby niezwykle użyteczne dla studentów oraz pracowników, którzy podczas wykładów lub konferencji zapisywaliby notatki od razu przenoszone na tablet.

Apple uwielbia opracowywać patenty. Wiele miesięcy temu pojawił się jeden opisujący wysuwaną stopkę w kolejnej generacji iPada. Niestety, na rynku pojawił się iPad 2, lecz bez tego dodatku. Obawiam się, że podobnie będzie z rysikiem, a gigant Cupertino wychodzi z założenia „przezorny zawsze ubezpieczony”. Jak sądzicie?

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona