Bezprzewodowe słuchawki ThinkPad? Tak, ale tylko w Chinach

Słowa „ThinkPad” sprawiają, że od razu mój mózg generuje obraz porządnego, trwałego, biznesowego laptopa, który wytrzyma próbę czasu. Myślę, że nie jestem jedyną osobą o takich skojarzeniach. W końcu ThinkPad to marka, która istnieje od ponad dwudziestu lat i na ich przestrzeni wypracowała sobie pewien wizerunek.

Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że Lenovo stara się wykorzystać dobre imię marki sygnując tym logiem inne produkty. Pojawiły się tablety z systemem Android z logiem „ThinkPad”… powiedzmy, że próby wypromowania innego sprzętu niż laptopy tą kultową nazwą były bardziej lub mniej udane. Teraz firma wprowadziła parę słuchawek Bluetooth – „Thinkplus Pods One”. Czy brzmią one tak dobrze, jak ich nazwa?

Reklama

Słuchawki są zgodne z normą IPx5, co oznacza odporność na strumień płynącej z różnych kierunków wody. Do opakowania dołączone są 3 rozmiary nakładek, co jest, moim zdaniem, słabym wynikiem, może to być niewystarczające do idealnego dopasowania ich do kształtu naszego kanału słuchowego. Jeśli już dobierzemy rozmiar, dzięki 100 mAh baterii, będziemy mogli słuchać muzyki przez 10 godzin, co jest bardzo satysfakcjonującym wynikiem. Poza tym, Thinkplus Pods łączą się z naszym odtwarzaczem dzięki technologii Bluetooth 5.0,  powinny więc zapewniać naprawdę dobry zasięg, bez zauważalnych opóźnień czy zniekształceń dźwięku. Słuchawki są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej z czerwonymi akcentami lub czerwonej z czarnymi akcentami.

Thinkplus Pods One są dostępne na razie tylko w Chinach, gdzie kosztują 299 Yuanów, czyli około 43,29 dolarów. Nie wiadomo, czy Lenovo wprowadzi ten produkt do innych krajów. Uważacie, że używanie tej kultowej marki do innych produktów niż laptopy wpływa pozytywnie na jej wizerunek? Liczycie na to, że ten produkt, będzie dostępny w Europie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło: androidpolice.com 

Strona poświęcona Thinkplus Pods One w języku chińskim: lenovo.com.cn