Bezpłatne przesyłanie plików uruchomione przez Mozillę – oto Firefox Send

Mozilla ukończyła prace nad jednym ze swoich popularnych eksperymentów. Wystartowała nowa usługa, umożliwiająca bezpłatne przesyłanie większych plików, zabezpieczone szyfrowaniem. Dostępna jest z dowolnej przeglądarki, więc nie ma żadnego wymogu posiadania Firefoksa. Wygląda jak wygodny konkurent dla WeTransfer.

Firefox Send umożliwia czasowe udostępnienie wybranym osobom większych plików i pakietów danych. Nie musimy martwić się, że pliki będą „wisieć” w chmurze po wieczność – po prostu znikną z niej po tym, jak upłynie określony przez nas czas dostępu do nich za pomocą linku.

Reklama

Możemy dowolnie dobierać czas aktywności linku, liczbę pobrań czy dodać opcjonalne hasło dla dodatkowego zabezpieczenia danych. Usługa domyślnie używa szyfrowania end-to-end, zatem nasze dane i tak są bezpieczne, przynajmniej na etapie między wysłaniem plików, a pobraniem ich przez osoby, którym je udostępniliśmy.

Wysyłanie plików mniejszych niż 1 GB możliwe jest bez rejestracji w usłudze. Mając konto Firefox, można łatwo zwiększyć ten limit do 2,5 GB na plik.

Odbiorcy danych nie muszą mieć konta Firefox, by pobrać dane. Nie jest to zatem żadna zamknięta usługa – wysyłanie i odbieranie nawet większych paczek informacji jest równie proste, jak wysłanie e-maila.

Wkrótce dostępna będzie do pobrania także aplikacja na Androida (początkowo w wersji beta), umożliwiająca wysyłanie i odbieranie plików również na urządzeniu mobilnym. Ze względu na zdecydowanie większe obostrzenia aplikacji w iOS, program na ten system na razie nie będzie wydany.

 

źródło: Mozilla