Bezpłatne przesyłanie plików uruchomione przez Mozillę - oto Firefox Send

Bezpłatne przesyłanie plików uruchomione przez Mozillę – oto Firefox Send

Mozilla ukończyła prace nad jednym ze swoich popularnych eksperymentów. Wystartowała nowa usługa, umożliwiająca bezpłatne przesyłanie większych plików, zabezpieczone szyfrowaniem. Dostępna jest z dowolnej przeglądarki, więc nie ma żadnego wymogu posiadania Firefoksa. Wygląda jak wygodny konkurent dla WeTransfer.

Firefox Send umożliwia czasowe udostępnienie wybranym osobom większych plików i pakietów danych. Nie musimy martwić się, że pliki będą „wisieć” w chmurze po wieczność – po prostu znikną z niej po tym, jak upłynie określony przez nas czas dostępu do nich za pomocą linku.

Bezpłatne przesyłanie plików uruchomione przez Mozillę - oto Firefox Send

Możemy dowolnie dobierać czas aktywności linku, liczbę pobrań czy dodać opcjonalne hasło dla dodatkowego zabezpieczenia danych. Usługa domyślnie używa szyfrowania end-to-end, zatem nasze dane i tak są bezpieczne, przynajmniej na etapie między wysłaniem plików, a pobraniem ich przez osoby, którym je udostępniliśmy.

Wysyłanie plików mniejszych niż 1 GB możliwe jest bez rejestracji w usłudze. Mając konto Firefox, można łatwo zwiększyć ten limit do 2,5 GB na plik.

Odbiorcy danych nie muszą mieć konta Firefox, by pobrać dane. Nie jest to zatem żadna zamknięta usługa – wysyłanie i odbieranie nawet większych paczek informacji jest równie proste, jak wysłanie e-maila.

Bezpłatne przesyłanie plików uruchomione przez Mozillę - oto Firefox Send

Wkrótce dostępna będzie do pobrania także aplikacja na Androida (początkowo w wersji beta), umożliwiająca wysyłanie i odbieranie plików również na urządzeniu mobilnym. Ze względu na zdecydowanie większe obostrzenia aplikacji w iOS, program na ten system na razie nie będzie wydany.

 

źródło: Mozilla