25 maja zabierz ze sobą książkę do wrocławskiej komunikacji miejskiej, a pojedziesz za darmo

25 maja we Wrocławiu, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, każdy, kto zabierze ze sobą książkę lub czytnik e-booków, może zapomnieć o kasowaniu biletów komunikacji miejskiej.

Akcja powstała przy współpracy z wrocławskim MPK oraz przewoźnikami kolejowymi (Kolejami Dolnośląskimi i PolRegio), operującymi na terenie miasta. 25 maja Strefa Kultury Wrocław organizuje Europejską Noc Literatury i z okazji jej obchodów, każdy, kto będzie miał pod pachą książkę lub czytnik e-booków, będzie mógł poruszać się po mieście za darmo.

Reklama

Swego rodzaju „promocja” umożliwia darmowe przejazdy autobusami i tramwajami MPK, również na linii 9xx oraz bezpłatne podróżowanie liniami kolejowymi Kolei Dolnośląskich oraz Przewozów Regionalnych, rzecz jasna w granicach Wrocławia.

Europejska Noc Literatury to realizowany w wielu miastach Europy projekt, który prezentuje twórczość pisarzy z różnych krajów Starego Kontynentu. Oprócz różnych wydarzeń organizowanych z tej okazji, można zwiedzić różne przestrzenie miasta, które często na co dzień nie są dostępne dla turystów.

 

źródło: wroclaw.pl