Bevel pozwoli na robienie zdjęć 3D smartfonem lub tabletem | Tabletowo.pl

Bevel pozwoli na robienie zdjęć 3D smartfonem lub tabletem

Na Kickstarterze trwa właśnie jego akcja crowdfundingowa

Dołącz do dyskusji 0

Moda na urządzenia mobilne zdolne do robienia trójwymiarowych zdjęć szybko przeminęła. Jednak za sprawą rozwoju druku 3D, pewien startup z USA postanowił stworzyć nietypowe akcesorium o nazwie Bevel, które właśnie pozwala na fotografowanie w 3D. Aktualnie trwa akcja crowdfundingowa na Kickstarterze. Na jakiej zasadzie działa ta nowość?

Bevel podpinamy do naszego smartfonu czy tabletu za pośrednictwem złącza słuchawkowego 3,5 mm. Do rejestrowania zdjęć w trójwymiarze jest wykorzystywany zamontowany laser (nieszkodliwy dla oczu), a także aparat główny w urządzeniu. Następnie trwa łączenie tych ujęć w całość (startup nazwał to Genuine 3D). Efekty mogą pozytywnie zaskoczyć, chociaż na razie dysponujemy jedynie materiałami przygotowanymi przez producenta.

Warto wspomnieć, że akcesorium to ładujemy za pomocą zwykłego kabla microUSB 2.0. Co ciekawsze, przygotowane przez Bevel fotografie możemy następnie użyć przy drukowaniu 3D – niewątpliwie jest to olbrzymi atut, który wyróżnia ten produkt z tłumu innych na portalach crowdfundingowych. Nie zabrakło opcji szybkiego udostępnienia zdjęcia na portalach społecznościowych, przetworzenia go w .GIF czy możliwości wzbogacenia o własne tło. Działanie tego urządzenia możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Aplikacja do obsługi Bevel będzie dostępna jedynie dla urządzeń z Androidem oraz iOS. W sprzedaży pojawią się trzy wersje kolorystyczne: biała, srebrna (limitowana edycja z aluminium) oraz czarna, a pierwsze egzemplarze trafią do swoich właścicieli w grudniu. Do zakończenia akcji zostało jeszcze ponad trzy tygodnie, ale już teraz startup zdołał zebrać blisko trzy czwarte wymaganej sumy (200 tysięcy dolarów).

źródło: Kickstarter

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona