Bethesda rozpoczyna produkcję gier na tablety

Bethesda Softworks to firma, której nie trzeba chyba przedstawiać fanom gier komputerowych. To właśnie ona dała światu kultową serię The Elders Scrolls i nowe odsłony Fallouta. Podczas dzisiejszej konferencji studia po raz pierwszy obok zapowiedzi nowych gier na konsole i pecety pojawiły się również prezentacje tytułów na urządzenia mobilne.

Pierwszą tabletową grą ze stajni Bethesdy jest Fallout Shelter, określany przez twórców jako połączenie gier Fallout, Little Computer People i Progress Quest – co wskazuje na to, że posiadają oni dość sporo dystansu do własnych produkcji. W grze wcielamy się w rolę osoby zarządzającej schronem. Do naszych obowiązków należeć będzie nie tylko projektowanie i budowa kolejnych pomieszczeń, ale też dbanie o jego mieszkańców.

Fallout Shelter jest już dostępny do pobrania za darmo (mikropłatności) w internetowym sklepie App Store. Data premiery wersji na tablety z systemem Android nie jest jeszcze niestety znana, jednak Pete Hines potwierdził na Twitterze, że pojawi się ona w niedalekiej przyszłości.

[button link= „https://geo.itunes.apple.com/pl/app/fallout-shelter/id991153141?mt=8&uo=6&at=1000l3WD” class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]

Druga zaprezentowana produkcja skierowana do fanów grania na tabletach to The Elder Scrolls: Legends – kolekcjonerska karcianka osadzona w jednym z najpopularniejszych obecnie światów fantasy. Niestety, w chwili obecnej trudno jest napisać na jej temat coś więcej niż to, że pojawi się w App Store jeszcze w tym roku (jak na razie brak wieści na temat wersji na tablety z systemem Android).