Bethesda wyśle obiecane torby posiadaczom edycji kolekcjonerskiej Fallouta 76

Bethesda nie ma ostatnio dobrej passy za sprawą swojego ostatniego tworu – Fallouta 76. Gra borykała i dalej boryka się z wieloma problemami, a w dodatku okazało się, że w edycji kolekcjonerskiej znajduje się torba, która – delikatnie mówiąc – odbiega jakością od tego, jak była reklamowana.

Można powiedzieć, że na fali hejtu wszyscy, włącznie z mediami, chcą wytykać Bethesdzie nawet najmniejsze potknięcie, ale to raczej sama Bethesda rzuca sobie kłody pod nogi. Przypadek wspomnianej torby nie jest tylko pretekstem do ubliżania producentowi przez hejterów, ale dobitnym przykładem na to, jak gracze jako klienci są faktycznie traktowani.

Reklama

Na szczęście gracze są w stanie się zorganizować i wspólnie z mediami nagłaśniającymi tego typu wpadki – wymusić na producencie reakcję. Wbrew pozorom nie musieliśmy na nią długo czekać, ale w międzyczasie wydawca nieco plątał się w tłumaczeniu z wpadki.

Co ciekawe bardziej dociekliwi gracze wyliczyli, że różnica w koszcie produkcji nylonowych toreb, a tych obiecanych, wynosi raptem kilka dolarów. Mowa o edycji, która kosztowała ponad 800 zł!

Jak widać – da się. Szkoda tylko, że musiało w ogóle dojść do takiej sytuacji. Osobiście jestem ciekaw, czy przypadek Fallouta 76 sprawi, że producenci i wydawcy gier zaczną lepiej traktować klientów. Mam nadzieję, że tak.

Źródła: Bethesda, reddit