fot. Tabletowo.pl

Honor szuka chętnych do przetestowania Androida 9.0 Pie i EMUI 9 na Honorze 8X

Chociaż Android 9.0 Pie został udostępniony przez Google już pół roku temu, to wciąż kolejka czekających na niego smartfonów jest baaardzo długa. Na liście tej znajduje się też Honor 8X, jednak jego właściciele już teraz mogą przetestować nową wersję oprogramowania i być może dzięki temu przyspieszyć wydanie jego finalnej, stabilnej wersji.

Od razu trzeba bowiem zaakcentować, że Android 9.0 Pie wraz EMUI 9 nie są jeszcze gotowe i podczas uczestnictwa w beta testach użytkownik może napotkać błędy w oprogramowaniu. Jeśli ktoś więc ceni sobie płynną i stabilną pracę, nie powinien do nich przystępować, ponieważ tylko napsuje sobie krwi.

Reklama

Jeżeli ktoś natomiast z pełną świadomością godzi się na ewentualne niedogodności i chce pomóc Honorowi w dopracowaniu Androida 9.0 Pie i EMUI 9 dla Honora 8X, to powinien pobrać i zainstalować >aplikację Beta< (plik .apk), a następnie zalogować się używając Huawei ID i na końcu dołączyć do beta testów nowego oprogramowania dla tego modelu w zakładce „Dostępne projekty”.

fot. Honor

Po zaakceptowaniu aplikacji, producent udostępni Androida 9.0 Pie i EMUI 9 za pośrednictwem aktualizacji HOTA (należy więc ją zaakceptować, jak tylko Honor 8X o niej poinformuje). Aby zgłosić zauważone błędy, należy w aplikacji Beta wybrać opcję „Zgłoś błąd” i wypełnić cały formularz. Warto też pamiętać, że w każdej chwili można zrezygnować z udziału w beta testach. W tym przypadku trzeba w programie Beta wybrać opcję „Wyloguj”.

Honor nie zdradził, ile miejsc przygotował, więc nie wiadomo, ilu właścicieli Honora 8X będzie mogło przetestować Androida 9.0 Pie i EMUI 9. Jest to jednak sygnał, że prace nad nowym oprogramowaniem dla tego modelu już się rozpoczęły i za jakiś czas producent powinien udostępnić jego stabilną wersję wszystkim użytkownikom.

Polecamy również:

Recenzja Honora 8X – przyzwoitego średniaka w hipnotyzującej czerwieni

Źródło: Honor przez GSMOnline