Ruszyły beta testy Androida 8.0 Oreo dla modelu Nokia 6 18
Nokia 6 Android 8.0 Oreo (fot. @sarvikas)

Ruszyły beta testy Androida 8.0 Oreo dla modelu Nokia 6

Tydzień temu, kiedy ogłoszono uruchomienie beta testów Androida 8.0 Oreo dla modelu Nokia 5, producent zapowiedział, że niedługo ruszą one także dla smartfona Nokia 6. I faktycznie, właściciele tego urządzenia nie musieli długo czekać – też już mogą się zapisywać, aby przetestować nową wersję oprogramowania na swoich sprzętach.

Jak w każdym przypadku, tak i w tym chętni muszą udać się na >dedykowaną stronębeta labs, zalogować się za pomocą Konta Nokia lub konta na Facebooku bądź też Google, a następnie postępować według podanych wytycznych. Jeżeli system uzna, że Wasz model może wziąć udział w beta testach Androida 8.0 Oreo, aktualizacja zostanie Wam udostępniona bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air) w ciągu maksymalnie 24 godzin.

Oczywiście należy pamiętać, że w wersji beta Androida 8.0 Oreo mogą występować błędy, więc jeśli jesteście zadowoleni z kultury pracy swojej Nokii 6, to dwa razy zastanówcie się, zanim zgłosicie się do beta testów. Są one stworzone raczej dla bardziej zorientowanych w temacie użytkowników, którzy wiedzą, z czym wiąże się korzystanie z tego typu oprogramowania.

HMD Global dość późno rozpoczęło beta testy Androida 8.0 Oreo dla Nokii 6 i nie ma już szans, że wersja stabilna zostanie udostępniona jeszcze w tym roku. Najwcześniej można na to liczyć – realnie patrząc – w drugiej połowie stycznia 2018 roku. Oczywiście, jeżeli powtórzy się scenariusz z Nokii 8 – a takiej pewności nie ma.

Ktoś z Was zamierza przetestować Androida 8.0 Oreo na swojej Nokii 6?

Źródło: @sarvikas