Jeszcze większe możliwości konfiguracyjne w najnowszej becie Nova Launcher | Tabletowo.pl

Jeszcze większe możliwości konfiguracyjne w najnowszej becie Nova Launcher

Dołącz do dyskusji 0

Nova Launcher to jeden z najpopularniejszych launcherów na Androida, więc nic w tym dziwnego, że autorzy ciągle dodają przeróżne do niego nowości. Jakiś czas temu pojawiła się funkcja rozszerzenia możliwości docku – tak jak ma to miejsce w smartfonach Pixel 2.

W najnowszych urządzeniach z linii Google Pixel, znalazła się możliwość umieszczenia paska Google w docku razem z aplikacjami. W Nova Launcher Beta5.5 dodano dokładnie tę samą funkcję, choć możliwości jej konfigurowania były ograniczone do tego, gdzie pasek ma się znajdować – nad czy pod aplikacjami. W Beta5.7 rozszerzono tę kwestię o dodatkowe opcje.

Po dłuższym naciśnięciu paska wyszukiwania Google wyświetli się menu. Launcher pozwoli nam na zmniejszenie, zamianę i edycję tego elementu.

Najciekawszą możliwością jest właśnie zamiana. Od teraz możemy umieścić tam każdy widżet w rozmiarze 4×1, na przykład przyciski multimedialne Spotify, skróty szybkich akcji, czy search-bar z Google Chrome. Tak naprawdę możliwości są ogromne, bowiem możemy wcisnąć tam niemalże wszystko. Również nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać stworzony przez nas widżet z programów Zooper i KWGT.

Aby móc skorzystać z najnowszej funkcji w Nova Launcher, musimy zainstalować wersję Beta tejże aplikacji. Można zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dołączenie do programu beta tester w Sklepie Play, co pozwoli nam na wykonanie aktualizacji. Drugim wyjściem jest zainstalowanie Nova Launcher w najnowszej wersji z pliku .apk.

Źródło: Własne

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona