Problemy Huawei w USA: Best Buy wycofuje ze sklepów smartfony producenta. W obawie przed szpiegowaniem? | Tabletowo.pl

Problemy Huawei w USA: Best Buy wycofuje ze sklepów smartfony producenta. W obawie przed szpiegowaniem?

Dołącz do dyskusji 0

Niedawno amerykańskie służby ostrzegały przed używaniem urządzeń Huawei z uwagi na powiązania tej firmy z chińskim rządem. Stany Zjednoczone obawiają się cyfrowego szpiegostwa, choć wiele innych krajów bez zastrzeżeń korzysta ze smartfonów dalekowschodniego giganta. Best Buy podjął jednak decyzję, że nie będzie już sprzedawać sprzętów Huawei w swoich sklepach detalicznych oraz na swojej stronie internetowej.

Osoba zaznajomiona ze sprawą przekazała, że BestBuy podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Huawei. Do sklepów nie będą zamawiane nowe partie smartfonów, i znikną one z półek sklepowych po tym, jak obecne zapasy się wyczerpią.

Ani BestBuy ani Huawei nie chcą komentować sprawy i powołują się na tajemnicę handlową, która zabrania podawania szczegółów relacji partnerskich. BestBuy stwierdził tylko, że „decyzje o zmianach w systemie sprzedaży podejmuje się z różnych powodów”. Oczywiście nie muszą to być powody polityczne, ale trudno nie doszukiwać się tutaj związku między zakończeniem sprzedaży smartfonów Huawei a ostrzeżeniami płynącymi ze strony amerykańskich służb wywiadowczych.

Trudno wyobrażać sobie, że urządzenia Huawei zostają wycofane ze sklepów BestBuy ze względu na słabą sprzedaż. Na Amazonie, Honor jest najlepiej sprzedającą się marką smartfonów w kategorii telefonów bez blokady.

Huawei ma w USA pod górkę – trudno zdobyć większą rozpoznawalność wśród konsumentów w sytuacji, gdy od Huawei odwracają się kolejni kontrahenci. Największe sieci komórkowe w Stanach Zjednoczonych, Verizon i AT&T nie oferują już smartfonów chińskiego producenta na swoich stronach. Teraz z Huawei rezygnuje BestBuy. W takiej sytuacji, choć Huawei jest obecnie trzecim największym na świecie producentem smartfonów, trudno będzie spełnić marzenie Richarda Yu, by jego firma wyprzedziła Samsunga i Apple do 2021 roku.

Chiny zaatakują Stany Zjednoczone. Xiaomi zamierza wejść na mobilny rynek w USA jeszcze w tym roku

źródło: cnet, GSMarena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona